13 vecí, ktoré by ste si o sebe a o svojom tele nemali myslieť

Možno si poviete, že toto je len ďalší suchopádny článok na povrchné zdvihnutie sebavedomia zakomplexovaných duší. Dovoľte, aby sme vás presvedčili o opaku. Nasledujúcich 13 odporúčaní si môžete, ale nemusíte zobrať k srdcu. Pustime sa do úvah!

1) Pýtať si v obchode s oblečením a číslo väčší kúsok
Uveďme veci na správnu mieru – čo iný kraj, to iný mrav. Výrobcovia oblečenia sú toho jasným príkladom. Niektoré odevné firmy vytvárajú kúsky oblečenia v menších veľkostiach ako je bežné, iné sú naopak špecializované na modely pre plnoštíhlejšie dámy. Nevešajte hlavu a nájdite si také kúsky (bez ohľadu na konfekčnú veľkosť alebo číslovanie), ktoré Vám dokonale sadnú, cítite sa v nich príjemne a stanú sa vašou druhou kožou. Pretože aj šaty robia človeka. Zapôsobte na svoje okolie, tým čo Vás dokonale vystihuje.

Ak chcete ušetriť pri kúpe oblečenia, skôr ako siahnuť po pre vás možno nevhodnej veľkosti oblečenie pre jeho nižšiu cenu v akcii predajcu, pozrite po zľavách k nákupu. Na https://www.kuponyzdarma.sk/ sú tisíce zliav, ktoré si môžete ihneď uplatniť pri nákupe cez internet. Na stránkach sú zľavové kódy, prehľad aktuálnych zliav a akcií, prehiehajúcich výpredajov a ďalších kupónov na zľavy k nákupu do stoviek známych a overených obchodov.

2) Prípady, kedy sa fotky veľmi nezdaria
Chceme sa ukázať v tom najlepšom svetle, na fotkách pôsobiť uvoľnene a prirodzene, bez jedinej chybičky. Odpovedzme si na otázku: chcete stále navštevovať photoshop a využívať jeho služby? Je síce pravda, že nám vedia na počkanie zdokonaliť nádherné, nerozmazané zábery, s vyváženým kontrastom, jasom osvetlenia a šumom obrazu… uvedomte si jedno, vy ste tá dokonalo nedokonalá bytosť s malou chybičkou krásy- maličkou červenou vyrážkou, pehami, okuliarmi (domyslite si všetko, čo potrebujete). Každý deň ukazujete svoju pravú tvár a je len na Vás, či to tak môže byť aj na vašich záberoch.

13 vecí, ktoré by ste o sebe a o svojom tele nemali myslieť

3) Zaškatuľkovanie vašej postavy do určitého typu
Zadelení do určitej kategórie, kam s vašou postavou patríte patrite, tu bolo aj bude. Koho, dopekla zaujíma či ste obrátený trojuholník, jablko, hruška, presýpacie hodiny alebo výrazné krivky? (náhodný výber rozdelení) Nech nehaníme jednotlivé rozdelenia, žena typu postavy jablko alebo hruška (plnšie boky, obdarená bujným hrudníkom) je pre chlapov na spapanie. Tak sa nehanbite, zato čo hrdo nosíte.

4) Krivky vašej postavy
Voľné pokračovanie 3.bodu. Okrúhla, vychudnutá, chlapčenská alebo svalnatá… správnym oblečením dokážete minimalizovať drobné nedostatky vašej postavy. Stačí len vedieť, ktoré to sú- univerzálnymi sú kardigany, vysoké opätky, tieňovanie oblečenia tón v tóne.

5) 30-denné výzvy
Určite väčšina z nás sa dala na drepovanie, kliky, brušáky v nádeji, že nám pomôžu k estetickej úprave našich predností. Pri večernom „klikovaní“ ( je nám jasné, že nie optickou myškou) si zaobstarajte kvalitnú športovú podprsenku, ktorá zaistí stabilnú oporu vašich ženských predností. Vyhnete sa tak nepríjemným bolestiam z ťahania ramienok na podprsenke alebo otlačenej podprsenke.

6) Ak stratíte dych zo šliapania po schodoch
Niečo veľmi identické sa mi stalo pri zdolávaní vysokých štítov, tak povediac, „ vypľula som dušu“. Z jediného dôvodu- nadmorskej výšky alebo nečakaného stúpania. To, že niekedy nestíhate s dychom, nemusíte nenávratne znamenať, že máte kilá na viac. Pre konkrétny typ aktivity ( viď príklad moje výškové stúpanie) jednoducho nie ste dostatočne pripravená a telo Vám to dá vedieť spomínaným spôsobom.

7) Občasné zanedbanie fitka
Celý týždeň vydávate vo fitku slušné a závidenia hodné výkony a zrazu to príde- telo nezvládne toľko záťaže, koľkým ste ho vystavili a potrebuje oddych. Nekarhajte sa za malé pauzy ( 1-2 dni) bez cvičenia, váš jedinečný telový mechanizmus sa dostáva do formy cez pokojný čas nič nerobenia. Po pár dňoch môžete znovu resetovať výkony, na aké ste boli zvyknutá.

8) Športová konkurencia
Vo vedľajšom vchode máte susedu, ktorá je posadnutá kampaňou proti uhľohydrátom a všemožne to manifestuje cez svoj dokonale vyvážený vegánsky jedálniček. O číslo bytu ďalej býva namakaná fitneska, ktorá svoj život zamerala na efektívne cviky, o ktorých vy nemáte ani páru. Neklesajte na duchu a zamerajte sa na vlastný spôsob seba realizácie na zdravý životný štýl.

13 vecí, ktoré by ste o sebe a o svojom tele nemali myslieť

9) Vaša podprsenka
Akosi často sa motáme okolo tejto čarovnej veci z niekoľkých dôvodov- vytvorí efektný obraz našej hrude a pýchy. Má to háčik- nosiť ju celý deň je poriadna fuška. Dole s ňou, keď sa ukladáte na spánok, nech si nielen vy, ale aj vaše prednosti zaslúžene oddýchnu.

10) Keď silónky nesedia tak ako majú
Dokonca aj ženy s podváhou sa často sťažujú, že ich silonky režú a nesedia. Nech je to vaše memento pre budúci nákup siloniek. Kupujte tie, ktoré máte možnosť vyskúšať pred kúpou alebo máte overenú kvalitu značky.

11) „Faldíky“ na bruchu
Nestraším, žiadny poplach a expresná diéta, alebo 50 brušákov denne. Rovnako ako sa naša chrbtica potrebuje nutne dostať do vystretého postoja, aj bruško potrebuje získať svoju základňu (čudné, že práve takto). Ak máte problém s maškrtením, skúste piť viac kávy. Pomôže vám jesť menej. Myslite však na svoje zdravie a najprv si dobre zvážte aký vybrať a ktorá príprava kávy je najvhodnejšia. V tom pomôže test kávovarov a dozviete sa aj to, ako piť kávu zdravšie, ako ste ju pili možno doteraz.

12) Ak má váš partner menšiu konfekčnú veľkosť ako vy
Netrápte sa preto, že by ste sa nezmestili do jeho úzkych džínsov. Každý sa rodíme s rôznou genetikou, čo podčiarkuje našu siluetu. Možno nenosíte XS, ale zato Vás nikto neukameňuje.

13) Vaša mama je štíhlejšia ako vy
Kde je napísané, že musíte byť krajšia, štíhlejšia, lepšia ako vaša mama? Každého subjektívny názor. Sme natoľko krásni, nakoľko je krásna naša duša. Viem si predstaviť ako mi oponujete, že ľudia nevidia vašu skvelú dušu ale to, ako vyzeráte navonok. To všetko je pravda, ale zladiť krásu duše s krásou tela, to je iná kalokagatia!

Zdroj: cosmopolitan.co.uk, foto: ilustračné (flickr.com)