4 tipy na prírodné oleje, ktorá omladia vašu pokožku

Krásna pleť je pre každú ženu, ktorá sa o seba stará, hotovým zadosťučinením. Práve starostlivosť je alfou a omegou úspechu, veď zďaleka nie každá dáma dostala do vienka dokonalú pokožku, o ktorú sa takmer netreba starať. Inšpirujte sa nasledovnými radami, týkajúcimi sa starostlivosti o pokožku, a vypestujte si krásne žiarivú tváričku.

0867c7f08a0e8c7a40e56d088c634a8b

Ricínový olej
Širokospektrálne pozitívne účinky ricínového oleja na ľudský organizmus sú známe dlhé roky. Okrem iného pomáha aj namáhanej pleti, pretože zmierňuje tvorbu vírusov, baktérií a tým aj zápalov. Aplikovať icínový olej na tvár sa odporúča tiež v letných mesiacoch a pri slnkom spálenej pokožke, ktorú dokáže upokojiť. Veľmi rýchlo sa vstrebáva, čo len posilňuje celkový účinok. Navyše vďaka tejto vlastnosti blahodarne pôsobí na vysušenú a popraskanú pokožku, ktorú takmer okamžite hydratuje. Toto všetko a ďaleko viac sa deje vďaka obsahu prospešných nenasýtených mastných kyselín linolovej, olejovej a ricinolejovej.

Kokosový olej
Ďalším univerzálne použiteľným prostriedkom na dosiahnutie zdravšieho vzhľadu je kokosový olej. V rámci starostlivosti o pokožku sa kokosový olej na tvár oplatí nanášať z viacerých overených dôvodov. Pôsobí ako hydratačný krém, takže ho môžete aplikovať na tvár po každom umytí či dlhšom pobyte na slnku, kedy si pleť vyžaduje upokojenie. Kokosový olej je tak isto využiteľný ako píling na tvár, no musíte ho zmiešať s kryštalickou soľou, ideálne himalájskou. Samotný olej v kombinácii so včelím voskom sa dá použiť aj ako balzám na pery.

Olivový a marhuľový olej
A do tretice tipy na olejčeky, ktoré vašej pokožke pomôžu. Vyberajte však zásadne prírodné, bio a za studena lisované. Ak len začínate, vyskúšajte napríklad olivový olej, klasiku v kuchyni aj kozmetike. Vďaka bohatému množstvu antioxidantov dokáže pleť výborne hydratovať, takže suchá pleť nemá šancu, a ochrániť pred starnutím. Podobne ako marhuľový olej, ktorý má výhodu v tom, že je rýchlo vstrebateľný a nezanecháva pocit mastnej pokožky. Vyskúšajte, uvidíte.

Text a foto: PR