4 výhody vstavaných kuchýň a spotrebičov

Kuchyňa tvorí srdce domácnosti. Ak ste si práve kúpili nový dom či byt, prípadne je vaša kuchyňa v procese rekonštrukcie, pouvažujte nad tým ako by mohla vyzerať, ak by bola vybavená vstavanými spotrebičmi. Zvoľte štýlové a elegantné riešenie a využite priestor v kuchyni na maximum.

4 výhody vstavaných kuchýň a spotrebičov
4 výhody vstavaných kuchýň a spotrebičov (Foto: unsplash.com)

Vstavaná kuchyňa je ideálom pre „Open Plan“

Open Plan predstavuje koncept prepájanie viacerých miestností do jedného celku. Interiér čoraz väčšieho počtu domov je postavený tak, že spája kuchynský priestor a obývaciu izbu do jedného celku. Takéto riešenie si vyžaduje jednoliaty vzhľad nábytku a jeho doplnkov, čo presne spĺňajú kuchynské linky so vstavanými spotrebičmi.

Vytvorte elegantný, minimalistický dizajn

Ak chcete, aby vaše nové spotrebiče hladko zapadli do kuchyne, mali by pre vás byť voľbou číslo jeden vstavaná rúra Electrolux, vstavané práčky a podobne. Vhodnú cestu predstavuje výber spotrebičov už počas navrhovania tak, aby sa do kuchyne prirodzene začlenili a aby aj vďaka nimi získala kuchyňa rovnaký vzhľad a budila príjemný dojem.

Priestranná kuchyňa predáva

Kuchyňa s veľkým priestorom a energeticky úspornými spotrebičmi je veľkým esom v rukáve všetkých majiteľov, ktorí chcú do svojej nehnuteľnosti prilákať nájomníkov, prípadne chcú byt či doma predať. Napríklad štíhla vstavaná umývačka riadu je super nápadom pre menšie kuchyne – ľahko ju zmestíte medzi skrinky (zaberie máličko priestoru) bez toho, aby nepríjemne dominovala priestoru.

Čistota a poriadok sa udržujú jednoduchšie

Vstavaná kuchyňa disponuje ozaj len minimom záhybov a „zákrut“ vo svojej konštrukcii, kde by sa mohol zachytávať prach a nečistoty. Aj to prispieva k celkovo lepšiemu pohľadu na kuchynský priestor, ktorý sa dá pohodlne udržiavať a varenie prebieha v naozaj hygienickom prostredí.

Text: PR