5 najromantickejších kníh, ktoré si musíte prečítať

Pre milovníčky romantických kníh je tu odporúčanie na tie najlepšie knihy medzi romantickými, ktoré si nechcete nechať ujsť. Najlepší spisovatelia a top príbehy sa vám zaručene zapáčia a ktovie, možno sa pri prvej časti alebo tomto našom výbere 5 kníh ani nezastavíte! Ako inak, náš výber začína s knihou Päťdesiat odtieňov sivej.

5 najromantickejších kníh, ktoré si musíte prečítať

Romantické knihy – výber najlepších

Každá z nás, aj keď to možno niekedy nepriznáme, potrebujeme kúsok romantiky a tú nájdete vďaka knihám. Romantická literatúra vám poskytne vniesť sa vďaka ľúbostným príbehom do sveta lásky a romantiky. My k týmto ženám, ktoré tieto knižné príbehy milujú, rozhodne patríme. Preto sme pre vás pripravili náš výber pre romantické knihy, ktorých príbehy vás nadchnú a vy by ste si ich rozhodne nemali nechať újsť a čoskoro si ich prečítať.

E.L. James – Päťdesiat odtieňov sivej

Keď sa Anastasia Steele dostane na pohovor namiesto svojej kamarátky ešte netuší, čo jej prinesie stretnutie so známym podnikateľom Christianom Greyom. Získa si Christian jej srdce aj keď ona ešte nikdy nemala priateľa? Ostanú spolu aj keď sú takí rozdielni a majú iné očakávania od vzťahu?

E.L. James – Päťdesiat odtieňov sivej

Päťdesiat odtieňov sivej to odštartovala, nasledovalo Päťdesiat odtieňov slobody, Päťdesiat odtieňov temnoty a ako doplnok nedávno vyšla kniha Grey. To sú série knihy, ktoré zaujali nejednu čitateľku. Séria kníh, ktorá niektorých fascinovala, iných pobúrila! Pre tých lenivejších prvá a druhá časť vyšla v podobe filmu. Druhá mala premiéru v kinách len nedávno. Za nás môžeme však prehlásiť, že kniha bola lepšia. Začnite s Päťdesiat odtieňov sivej a pokračujte ďalšími časťami.

Kde kúpite a za koľko?

Kúpiť na Martinus.sk za 14,23 €


John Green – Kam zmizla Aljaška

Miles obľubuje posledné vety, ktoré známi ľudia vyslovili pred smrťou. Jeho najobľúbenejšia veta je od Francoisa Rabelaisa: „Veľké Azda.“ Presvedčí rodičov, aby ho poslali do internátnej školy. Chce totiž nájsť svoje veľké azda.

John Green – Kam zmizla Aljaška

Nájde si kamarátov a spozná dievča, ktoré sa mu dostane pod kožu a ukáže mu svet plný dobrodružstiev, sklamania, rozchodov a lásky. Ako sa skončí hľadanie Milsovho veľké azda? Nájde to, po čom túžil alebo sa príbeh zvrtne a všetko sa skončí inak?

Kde kúpite a za koľko?

Kúpiť na Martinus.sk za 8,99 €


Dievča s maskou – Jana Šulková

Kniha patrí mladej a talentovanej slovenskej autorke.
Mima má navonok skvelý život. Je princezná na škole, je obľúbená a bohatá, môže si dovoliť všetko, čo len chce. Nemá však samú seba. Vie, že maska, ktorú nosí jej zabíja osobnosť, no nemieni sa jej vzdať až pokým nestretne úplne obyčajného chlapca Tobiasa, ktorý jej zmení život.

Dievča s maskou – Jana Šulková

Štipendista na ktorého má zakázané sa čo i len pozrieť nie sa do neho ešte zaľúbiť prinesie v jej živote zmenu. No čo sa stane po tom nečakal snáď nikto.

Kde kúpite a za koľko?

Kúpiť na Martinus.sk za 9,62 €


John Green – Na vine sú hviezdy

Romantická a zároveň smutná Greenovka sa stala bestsellerom hneď ako vyšla. Ohromila nielen celý svet nielen dramatickosťou, ale aj nečakaným a smutným koncom. Hazel diagnostikovali v 13 rokoch rakovinu štítnej žľazy a odvtedy jej život začal upadať, ona sedela doma, nechodila do školy a bola pripútaná na hadičky.

John Green – Na vine sú hviezdy

Na stretnutí podpornej skupiny sa nečakane stretla s Augustom Watersom, ktorý jej zmenil celý pohľad na svet. Spolu objavujú svet až kým sa nestane niečo, čo nikto nečakal. Kniha tiež inšpirovala film, ktorý vyšiel v roku 2014 a dostalo nejedno ocenenie najlepšieho romantického filmu.

Kde kúpite a za koľko?

Kúpiť na Martinus.sk za 9,41 €


Jojo Moyes – Predtým ako som ťa poznala

Lou Clarková je mladá, šikovná, bystrá a trocha pobláznená žena. Pracuje v malom bistre, žije s rodičmi a má priateľa ktorom ani nevie naisto či ho ľúbi, no je s ním, športovca Patricka. Prepustia ju z práce a ona vie, že si rýchlo musí nájsť novú, aby rodičom vedela pomôcť s platením účtov.

Jojo Moyes – Predtým ako som ťa poznala

Príjme ju žena ako opatrovateľku ku svojmu synovi Willovi Traynorovi, ktorý po autonehode stratil chuť do života a plánuje s tým drasticky skoncovať. Zmenia sa osudy týchto dvoch ľudí po tom ako sa do seba zaľúbia? Kniha má aj pokračovanie Čo bolo po tom a takisto sme sa dočkali filmovej podoby.

Kde kúpite a za koľko?

Kúpiť na Martinus.sk za 8,81 €


Väčšinu kníh si môžeme pozrieť aj vo filmovej podobe, no zaručene vám nepredá toľko pocitov a emócií z príbehov ako dobrá kniha so šálkou teplého čaju. Zažite neskutočné príbehy a nečakané konce týchto príbehov, rozhodne neoľutujete. Ak hľadáte darček pre ženu, jednou z kníh z tohto nášho výboru vyššie rozhodne nič nepokazíte, práve naopak, určite sa rada začíta do nie jedného z týchto príbehov.

Foto: vydavateľ. Uvedené ceny sú platné v deň publikácie článku