5 tipov na kino novinky pre ženy na december 2016

Zima, chlad a zasnežená krajina je opis scenérie, ktorá práve prebieha v našich zemepisných šírkach. Ak sa k tomu pridá posledný mesiac v roku, o dôvod viac na radosť. Vianočné pečenie, zdobenie medovníčkov, lahodný vianočný punč, či stavanie vianočného stromčeka, sú príjemne stráveným časom adventu s rodinou. Ku rodinnej pohode blížiacich sa sviatkov nepochybne patrí správny výber filmov, pri ktorom sa zasmejeme, poplačeme si, alebo nostalgicky si zaspomíname. Ako býva našim zvykom, prinášame 5 tipov na najnovšie kvalitné filmy. Okrem toho vám chceme zaželať pokoj, lásku, zdravie a teplo rodinného krbu. Krásne vianočné sviatky 2016!

About Ray

Vaiana (Moana)

Ak sa chystáte s malým drobcom do kina, máme čerstvý tip na animovanú rozprávku. Exotická kráska Vaiana sa vydá na dobrodružnú a nebezpečnú cestu, aby zachránila svoj ľud pred biedou a nešťastím. Stretne poloboha Mauiho, aby jej pomohol stať sa skúsenou moreplavkyňou a prejsť ťažkými skúškami. Na konci cesty získa najcennejšiu skúsenosť- spozná svoju skutočnú osobnosť a stane sa tou, akou vždy chcela byť.

Premiéra v kinách: 01. 12. 2016
Hodnotenie podľa CSFD: 82%

Trailer k filmu

3 generácie (About Ray)

Ray sa odmalička necítil dobre v mužskom tele. Preto sa rozhodne podstúpiť zmenu pohlavia. Nie je plnoletý a so súhlasom k zákroku musia súhlasiť obaja rodičia. Mama Angie si prechádza ťažkým obdobím, aby našla zmysel života. Napriek tomu akceptuje synovu inakosť. Jeho biologický otec má vlastnú rodinu, je konzervatívny a ťažko si vie predstaviť syna ako svoju dcéru. Naučí sa rodina prijať seba samých ako jedinečné osobnosti nehľadiac na predsudky a unáhlené závery?

Premiéra v kinách: 01. 12. 2016
Hodnotenie podľa CSFD: 75%

Trailer k filmu

Anjel Pána 2 (Andĕl Pánĕ 2)

Český rozprávky sú klenotnicou humorných situácií, situačnej komiky a neopozeranej zábavy. Na pokračovanie úspešného formátu Anjel Pána sme si chvíľu počkali, čo nie je zlé, pretože bude o to prepracovanejší. Anjel Petronel pracuje celé roky ako vrátnik pri nebeskej bráne. Monotónna práca mu pekne lezie na nervy. Čert Uriáš nelení a ponúkne Petronelovi únik z nudy – ak odtrhne jablko poznania, už nikdy nemusí byť iba obyčajný vrátnik. Všetko sa skomplikuje, keď sa jablko poznania neúmyselne dostane do ľudského sveta. Podarená dvojka musí napraviť, čo spáchala a vydá sa do sveta ľudí.

Premiéra v kinách: 08. 12. 2016
Hodnotenie podľa CSFD: 81%

Trailer k filmu

Prečo práve on? (Why him?)

Rodičia sa vidia vo svojich deťoch a chcú pre nich to najlepšie, čo im život môže priniesť. Ned je starostlivý otec a na svoju dcéru Zoey je právom hrdý – vyrástla z nej úspešná a sebavedomá žena. Všetko sa začne komplikovať, keď mu Zoey predstaví budúceho manžela. Laird je extrovertný, spoločenský a až príliš výrazný muž, akého si Ned po boku svojej dcéry nepredstavoval. Ako sa svojrázny Laird stane členom rodiny a zmení životný štýl a hodnoty nielen tvrdohlavého otca, môžete vidieť čoskoro v kinách.

Premiéra v kinách: 22. 12. 2016
Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia

Trailer k filmu

Rogue One: Star Wars Story (Rogue One: A Star Wars Story)

„Nech ťa sila sprevádza.“ – jeden z obľúbených citátov Star Wars nás ani tento rok neobíde a môžeme sa tešiť na celkom nový formát podania. Bojovníci za dobro pochádzajú z úplne odlišných prostredí. Vyšší cieľ poraziť nepriateľa vo vesmíre ich zjednotí, aby zničili obávané mimozemské nebezpečenstvo. Pozývame vás na ďalší podarený kúsok z dielne amerických tvorcov fantasy žánru.

Premiéra v kinách: 15. 12. 2016
Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia

Trailer k filmu

Foto: About Ray