5 tipov na kino novinky pre ženy na január 2017

Biele Vianoce pozitívne prekvapili nejedného človeka. Sviatok Troch kráľov sa rýchlo blíži a s ním koniec najkrajších sviatkov roka. Veríme, že ste si oddýchli a nazbierali dostatok síl do Nového roka. S prianím toho najlepšieho, čo vás môže v tomto roku stretnúť, verných priateľov po boku, zázemia rodiny a hromadou zdravia, šťastia, úspechu a osobnej pohody chceme popriať všetko dobré v roku 2017. Čo tak zahájiť Nový rok v spoločnosti správneho človeka a vhodným filmom, ktorý prinúti zamyslieť sa alebo na chvíľu zastaviť čas? Vybrali sme 5 nových filmov, ktoré spomínané kritériá nepochybne splnia. Príjemné kultúrne zážitky!

Pasažieri

Pasažieri (Passengers)

Aurora a Jim sa prebudia o 120 rokov skôr ako celá posádka vesmírnej lode. Márne sa snažia hľadať niekoho, kto prežil. Sú odkázaní jeden na druhého. Medzi dvoma osamotenými ľuďmi vzniká jedinečné puto. Dokážu nájsť spôsob ako zachrániť všetkých pasažierov lode, skôr ako bude neskoro?

Hodnotenie podľa CSFD: 75%
Premiéra v kinách: 05: 01: 2017

Trailer k filmu

Temná strana Mesiaca (Die dunkle Seite des Mondes)

Urs je úspešným právnikom a vedie usporiadaný život. Potom, ako jeho konkurent spácha samovraždu, Urs si uvedomí, že všetko, čo získal, je len dočasné a nestále. Prichádza na iné myšlienky v lese, kde stretne komunitu ľudí žijúcich svojráznym spôsobom. Zoznámi sa mladou ženou, ktorá mu pomôže nájsť svoju skutočnú osobnosť. Po užití halucinogénnej huby, vedený živočíšnymi pudmi a adrenalínom v krvi, sa z neho stane niekto úplne iný. Vráti sa opäť do bežného života alebo ostane nebezpečným živlom do konca života?

Hodnotenia podľa CSFD: 66%
Premiéra v kinách: 05. 01. 2017

Trailer k filmu

Všetko alebo nič

Obľúbená knižná edícia kabelkových románov pre ženy sa dočkala filmového debutu. Príbeh opisuje generáciu tridsiatnikov a ich vzťahové komplikácie. Linda je rozvedená matka, vychováva dcéru, je zodpovedná a hlavne opakom Vandy – slobodnej mladej ženy, ktorá sa rúti zo vzťahu do vzťahu a hľadá muža svojho života. Vandina mama dohadzuje dcére rôznych nápadníkov. Spozná atraktívneho developera Jakuba, pozve ju na dovolenku do Talianska. Popletie jej hlavu. Vanda sa zamotá do citových problémov, koho si vybrať. Spoľahlivý priateľ a muž, ktorého dobre pozná, alebo nebezpečne príťažlivý neznámy?

Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia
Premiéra v kinách: 12.01. 2017

Trailer k filmu

Je to len koniec sveta (Juste la fin du monde)

Herecký talent Vincenta Cassela uvidíme v nedávno natočenom filme o úspešnom dramatikovi. Zasvätí svoj život divadelnému umeniu. Opustí všetko zaužívané, odstrihne sa od rodiny, aby sa naplno venoval svojej záľube. Osud ho nemilo prekvapí – náhle ochorie a ostáva mu málo času, aby sa rozlúčil so životom. Po 12 rokoch sa skontaktuje s rodinou, aby im hrozivú správu oznámil. Dožije svoj život v kruhu rodiny alebo ako zabudnutý umelec v inteligentnej samote? Nechajme sa prekvapiť.

Hodnotenie podľa CSFD: 71%
Premiéra v kinách: 12. 01. 2017

Trailer k filmu

Smrť v Sarajeve (Smrt u Sarajevo)

Ako vyzerá krajina čakajúca na vstup do Európskej únie? Nízke platy, zmätok vo vláde a nádejné vízie, že všetko bude lepšie, až vstúpia do únie. Hotel Európa odzrkadľuje životy ľudí, ktorí bojujú o prežitie rodiny, nemajú čím zaplatiť za elektrinu, dostávajú sa z dlhu do dlhu, aby mohli nasýtiť hladné krky. V pozadí prebieha politická kampaň prezidenta, ktorý sa ubytuje v hoteli. V záujme ochrany verejného činiteľa musí byť všetko pripravené tak, aby bol prezident v bezpečí. O to a ďalšie úlohy sa starajú zamestnanci hotela. Zápletku dotvára zamestnanecký štrajk. Balkánsky sen sa môže začať…

Hodnotenie podľa CSFD: 71%
Premiéra v kinách: 12. 01. 2017

Trailer k filmu

Foto: film Pasažieri