5 tipov na kino novinky pre ženy na máj 2016

Práve prebiehajúce májové dni nie sú aktuálne iba pre slovenskú hokejovú reprezentáciu, rokujúcich poslancov, odhaľovanie utajovaných klientov Panama Papers alebo dlho rozbehnutú prezidentskú kampaň v Rakúsku. Nielen svet má svoje novinky, my Vám prinášame ďalšiu dávku kino premiér, ktorú rozhodne neohrdnete…

Odkaz vo fľaši (A Conspiracy of Faith)

Príbeh lesa (Seasons)

Dokumentárny prírodopisný film z francúzskej dielne režisérov Jacquisa Perrina a Cluzada Vás očarí od prvého momentu svojou autentickou prírodou, lesnými obyvateľmi, krásnou divokou prírodou a horským príbehom, ktorý chytí za srdce nejednu milovníčku prírody. Zapozerajte sa do unikátnosti čarovného divadla, ktoré nás pozýva nazrieť do jeho vnútorného biorytmu!

Premiéra v kinách: 05.05.2016
Hodnotenie podľa CSFD: 78%

Trailer k filmu

Pátranie (The Search)

Ústredným motívm celovečernej drámy je trpký osud biedou zužovaných ľudí, ktorých spojí osud počas občianskej vojny v Čečensku. Zdravotná sestra Carole poskytuje zdravotnú starostlivosť a morálnu podporu pre obete vojny. Počas svojej práce daruje dočasný domov čečenskému chlapcovi, aby ho mohla vrátiť jeho stratenej rodine. Spozná sa s rebelantským regrútom, ktorý je unavený z neustálych bojov rovnako ako všetci ostatní obyvatelia vojnou zničenej krajiny.

Premiéra v kinách: 12.05.2016
Hodnotenie podľa CSFD: 76%

Trailer k filmu

Mia Madre

Margherita je režisérka. Život jej napísal tragikomický scenár- je na pokraji síl, jej matak zomiera, má rodinné problémy, z ktorými zápasí ako najlepšie vie. Napriek tomu, že život jej nenadelil dobré karty, je bojovníčkou a nevzdáva sa bez boja. Popri osobných krízach musí riešiť drobné šarvátky a excesy výstrednej herečky, ktorá s ňou spolupracuje na novom filme o vzbure v továrni. Podarí sa jej prepísať scenár tak, aby bola so životom spokojná?

Premiéra v kinách: 12.05.2016
Hodnotenie podľa CSFD: 67%

Trailer k filmu

Ako sa zbaviť nevesty (Jak se zbavit nevěsty)

Energická majiteľka cukrárne Eva má tak trochu komplikovaný život- vychováva svojho syna, stará sa o podnik a dáva pozor na svoju matku, ktorá chytila druhý dych. Jej matka sa chopila a chce stihnúť všetko, čo zameškala. Vyberie si nato ten to najlepšie načasovanie- Eva sa po čase zbližuje z bývalým manželom. Vo chvíli, kedy to vyzerá naozaj nádejne a Eva si myslí, že by mala dať starému vzťahu zelenú, jej manžel oznamuje prekvapivú novinku – chce sa oženiť s inou ženou. Či budú Evine plány zmarenia svadby úspešné, uvidíte v chytľavej českej romantickej komédií.

Premiéra v kinách: 19.05.2016
Hodnotenie podľa CSFD: 37%

Trailer k filmu

Odkaz vo fľaši (A Conspiracy of Faith)

More vyplaví na breh záhadný odkaz vo fľaši, ktorý odkazuje na niekoľko nevyriešených prípadov z minulosti. Detektív Carl a jeho asistent Assad nezaháľajú a smelo sa púšťajú do rozlúsknutia tvrdého orieška v podobe dávno vykonaných zločinov proti životu. Dokonalá detektívka z pera severského spisovateľa Hansa Pettera Molanda.

Premiéra v kinách: 26.05.2016
Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia

Trailer k filmu

Foto: Odkaz vo fľaši (A Conspiracy of Faith)