5 tipov na kino novinky pre ženy na marec 2017

Čas podania daňových priznaní je úspešne za nami a počasie praje krásnym dňom s teplými lúčmi Slnka. Ako si spríjemniť deň, ak kvôli poveternostným podmienkam a čľapkanici na cestách sa neoplatí nikam chodiť? Hádate správne – správne zvolený film pomôže prečkať krátkodobú nudu a inšpirovať k užitočným zmenám v živote.

Piata loď

Aby sa ušlo každej žene a vo výbere si našli náročné, aj menej náročné diváčky, pripravili sme 5 tipov na filmové lahôdky. Veríme, že si z ponuky vyberiete a nový film sa možno stane vaším novým favoritom vo filmovej zbierke.

Baba z ľadu (Bába z ledu)

Ľahká dráma so Zuzanou Krónerovou ukazuje, že plniť si sny a začať žiť dobrodružný život nemusíme výhradne iba v mladosti. Hana je starostlivou matkou, starou matkou a pomocníčkou pre svoju rodinu. Napriek vernosti k rodine cíti, že jej v živote chýba niekto, kto by zmenil jej život od základov. Odhodlá sa pridať ku ľadovým medveďom a otužovať. Spozná seniora Broňu, ktorý žije aktívnym životom odlišným od jej zabehanej rutiny. Vydrží láska dvoch osamelých duší nátlak rodiny a životných ťažkostí?

Hodnotenie podľa CSFD: 68%
Premiéra v kinách: 02. 03. 2017

Trailer k filmu

Miesto pri mori (Manchester by the Sea)

Lee stratí brata a jeho synovec Patrick otca. Joey pred smrťou zverí Patricka do Leeho starostlivosti. Lee sa vracia do rodného mesta Manchester by the Sea, kde prežil celé detstvo, prvé lásky a iné sklamania. Patrick mu začlenenie v rodnom meste vôbec neuľahčuje. Pre Leeho začína nová etapa života, kde sa musí vrátiť na začiatok cesty do mesta, ktoré opustil, pretože sa bál zlyhania. Aby toho nebolo na jedného človeka málo, v meste býva aj jeho bývalá manželka. City dvoch ľudí rokmi neochladli, akoby sa dalo predpokladať. Dovolia životu Patrick a Lee, aby im ukázal lepší pohľad na svet?

Hodnotenie podľa CSFD: 68%
Premiéra v kinách: 02. 03. 2017

Trailer k filmu

Hitchcock/Truffaut

Francois Truffaut, uznávaný francúzsky režisér, sa v šesťdesiatych rokoch minulých storočia stretol s majstrom hororu, Hitchcockom, aby verejnosti odhalil tajomstvá filmovej kinematografie. Prečo bol filmový fenomén Vtáky, Psycho, alebo Vertigo taký úspešný? V čom spočíva úspech filmu? Všetko dôležité v súvislosti s filmovým scenárom a prepracovanou réžiou, nám objasní majster filmovej hrôzy, Alfred Hitchcock!

Hodnotenie podľa CSFD: 76%
Premiéra v kinách: 09. 03. 2017

Trailer k filmu

Piata loď (Little Harbour)

Milujúceho otca a matku nemá každé dieťa. Jarka spozná ako malé dievčatko krutosť a nevšímavosť života. Jej matka ju zanedbáva. Malé dievčatko hľadá ocenenie pri iných. Spriatelí sa so zvedavým chlapcom, ktorý rovnako ako ona, túži po bezpečnom domove. Počas spoločných potulkov krajinou nájdu dve batoľatá. Deti sa rozhodnú postarať o malé bábätká a dať im všetko, o čo boli oni ukrátení. Smelý plán je závideniahodný, ale realita vec druhá. Sledujte spolu s nami strhujúci príbeh dvoch zvedavých detí pri plnení ich osobných túžob.

Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia
Premiéra v kinách: 16. 03. 2017

Trailer k filmu

Rande naslepo (Mein Blind Date mit dem Leben)

Saliya, cieľavedomý mladík, chcel byť odjakživa čašníkom v päť- hviezdičkovom hoteli. Pre vážne zdravotné problémy s očami sa jeho sen vzďaľuje úspešnej realizácii. Jedného dňa sa rozhodne zobrať život do vlastných rúk. Stane sa čašníkom v obľúbenom mestskom hoteli. Svoj hendikep dokáže na krátky čas ukryť. Každá lož vyjde na povrch. Je iba otázkou času, dokedy sa jeho predstieranie zrúti ako domček z karát. Čo sa stane, ak sa všetci dozvedia pravdu?

Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia
Premiéra v kinách: 23. 03. 2017

Trailer k filmu

Foto: Piata loď