5 tipov na kino novinky pre ženy na november 2016

Čas pokročil, rok sa kráti. Privítali sme chladnú novembrovú jeseň, padli listy zo stromov, sfarbili sa do širokej palety odtieňov farieb. Zo skrine sme vybrali hrejivé jesenné kabáty so šálmi. Zmena letného času na zimný dovolila, aby sme si o hodinu viac pospali, alebo len tak leňošili vo vyhriatej posteli. Dni sú kratšie, noci sú dlhšie. Ideálny čas na zázvorový čaj, vyjedanie kompótových zásob a pozeranie dlhých večerných filmov. Ak vás vaše obľúbené výbery omrzeli, prichádzame s plejádou nových filmov. Prajeme krásne a ničím nerušené filmové večery!

Doctor Strange

Doctor Strange (Doctor Strange)

Stephen Strange je úspešný neurochirurg. Prežije nehodu, ktorá mu navždy zmení život a uhol pohľadu. Po nehode nedokáže ovládať ruky, preto sa rozhodne vycestovať na miesto, ktoré mu umožní uzdravenie a návrat do bežného života- chrám Kamar- Taj. Po uzdravení sa pred ním odvíjajú 2 možnosti- žiť obyčajný život ako doteraz, alebo získané schopnosti z chrámu pre boj proti zlým silám využiť pre dobro ľudstva, a stať sa najmocnejším kúzelníkom vo vesmíre.

Premiéra v kinách: 03.11.2016
Hodnotenie podľa CSFD: 84%

Trailer k filmu

Rozprávky pre Emu (Pohádky pro Emu)

Peter sa odsťahuje do Anglicka a živí sa ako právnik pre emigračný úrad. Počas krátkodobého romániku z minulosti v Prahe zistí, že má dcéru, o ktorú sa treba postarať. Mária je úspešná, bezdetná manažérka. Spolu s Petrom sa dajú dokopy a snažia sa vytvoriť domov pre malé osemročné dievčatko, ktoré stratilo svoju mamu a našlo dávno zabudnutého otca. Ema rada číta a sníva o šťastnom domove. Podarí sa 3 cudzím ľuďom vytvoriť spoločný domov?

Premiéra v kinách: 03.11.2016
Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia

Trailer k filmu

Snowden (Snowden)

Edward Snowden začínal svoju kariéru ako rádový americký vojak. Po vážnej nehode mu ponúkli miesto v amerických tajných službách CIA. Pracoval s miliónmi dôverných informácií o Američanoch a ich súkromných životoch. Vďaka internetu im vláda mohla vstúpiť do bežného života, spální a trinástych komnát. Snowden sa odmietol prizerať na štátnu blamáž, aká zasiahla milióny ľudských životov. Riskoval život, aby odhalil tajné praktiky vlády a narábania s informáciami. Dostane verejný nepriateľ štátu trest smrti za zradu vlasti?

Premiéra v kinách: 10.11.2016
Hodnotenie podľa CSFD: 79%

Trailer k filmu

Sieranevada (Sieranevada)

Dej filmu nadväzuje na udalosti krátko po teroristických útokoch na parížsku redakciu Charlie Hebdo. Lary sa spolu s energickou partnerkou, ktorá má názor na všetko, vracia do rodičovského domu, aby vzdal poctu zosnulému otcovi. Prípravy na významnú rodinnú udalosť vrcholia, ale všetko ide z kopca- hostia meškajú, majú medzi sebou nevyriešené staré krivdy. Na stretnutí sa vzájomne konfrontujú a vzniká veľký chaos. Cez príbeh vidíme ako do našich životov môže zasiahnuť stereotyp, nevyriešené konflikty a verejný nepokoj.

Premiéra v kinách: 17.11.2016
Hodnotenie podľa CSFD: 89%

Trailer k filmu

Fantastické zvery a ich výskyt (Fantastic Beasts and Where to Find Them)

Fanúšikovia ságy Harryho Pottera, čarovných bytostí a magického sveta sa dočkali podobnej alternatívy z pera skúsenej spisovateľky Rowlingovej. Newt Scamander je kúzelníkom a bádateľom v jednej osobe- prichádza do New Yorku s kufrom plným novo objavených magických bytostí. Kufor v nesprávnych rukách dokáže hotovú katastrofu, ak sa pretne ľudský svet so svetom bájnych bytostí, ktoré patria do magického sveta kúziel. Ako si bude počínať odvážny kúzelník a či sa mu podarí uchrániť svet pred skazou, uvidíte v rovnako zaujímavom príbehu.

Premiéra v kinách: 17.11.2016
Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia

Trailer k filmu
https://www.youtube.com/watch?v=sGNnv_g9h4