5 tipov na kino novinky pre ženy na október 2017

Zaujme vás záhadný dom, kde sú hostia domácimi, návrat do letných dní prostredníctvom bicyklovej výzvy alebo životné nebezpečenstvo, ktoré spojí dvoch úplne cudzích ľudí?

5 tipov na kino novinky pre ženy na október 2017
5 tipov na kino novinky pre ženy na október 2017

Spolu s chladným počasím prichádzajú do slovenských kín nielen výborné filmy, rovnako nadšení diváci s kvalitným filmovým zážitkom. Ak chcete byť jednými z nich, aj tento mesiac sa môžete tešiť na výborné snímky, ktoré sú filmársky a scenárom prepracované do posledného detailu. Zaujme vás záhadný dom, kde sú hostia domácimi, návrat do letných dní prostredníctvom bicyklovej výzvy alebo životné nebezpečenstvo, ktoré spojí dvoch úplne cudzích ľudí?

Snehuliak (The Snowman)

Neznámy vrah v Nórsku zabíja ženy na opustených miestach. Počet obetí sa zvyšuje, preto vyšetrovací tím prizve na pomoc talentovaného detektíva Harryho. Napriek nepochybným schopnostiam, ktoré využíva vo svojej práci na dolapenie páchateľov, je nezodpovedný k svojmu životu. Problémy rieši alkoholom a kolegovia i blízki sa na neho nemôžu spoľahnúť. Podarí sa neistému detektívovi vyhrabať z dna a nájsť páchateľa, aby zavládol v meste pokoj a mier?

Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia
Premiéra v kinách: 12. 10. 2017

Hora medzi nami (The Mountain between Us)

Čo sa stane, keď lietadlo zhavaruje na pustom zasneženom mieste s dvoma cudzími ľuďmi? Z dvoch neznámych sa načas v divočine stanú priatelia v záujme vlastného prežitia. Pustovníci sa budú pretĺkať nehostinnými lesmi, zasneženými kopcami, aby sa dostali do blízkosti ľudských sídel v horách. Skončí ich cesta záchranou alebo bude odsúdení zomrieť?

Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia
Premiéra v kinách: 05. 10. 2017

Dobré časy (Good Time)

Ak si neviete predstaviť, ako dokážu žiť zlodeji v bežnom živote, nová snímka ich život detailne priblíži. Nick s Conniem vylúpia banku. Lúpež sa nepodarí a Nick sa ocitá v cele predbežného zadržania. Connie sa spojí s miestnou mafiou, aby si požičal peniaze na zaplatenie bratovej kaucie. Bratia majú prázdne vrecká a na krku problém s mafiou. Ako získajú peniaze pre nebezpečných zabijakov, ktorí sa pred ničím nezastavia?

Hodnotenie podľa CSFD: 76 %
Premiéra v kinách: 12. 10. 2017

Matka! (Mother!)

Manželský pár sa presťahuje do domu s veľkou záhradou a krásnym výhľadom na okolie. Chcú si zariadiť vybavenie a izby podľa vlastných predstáv, nikým a ničím nerušení. Jedného večera zaklope na dvere návšteva. Prijímací proces sa začína a každý deň k nim príde niekto nový a neznámy. Samota, ktorú tak veľmi chceli sa mení na dom plný záhadných ľudí s nebezpečnými pohnútkami. Kto sa stane hosťom a kto domácim?

Hodnotenie podľa CSFD: 70 %
Premiéra v kinách: 19. 10. 2017

Bajkeři (Bajkeři)

Jáchym, David a Saša trávia väčšinu voľného času zavesení na internete chatovaním s neznámymi slečnami. Skutočný svet pre nich predstavuje sociálna sieť. Rodičia chcú zo svojich detí vychovať aktívnych ľudí, preto im vybavia 200 kilometrovú turistiku na bicykloch so špecializovanou trénerkou, ktorá na nich bude dohliadať. Chlapci počas cesty a prežitých zážitkov zistia, že skutočný svet s reálnymi dievčatami je oveľa pestrejší a krajší ako všetky uverejnené fotky a statusy na sociálnych sieťach.

Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia
Premiéra v kinách: 26. 10. 2017