5 tipov na kino novinky pre ženy na september 2016

Dátum 5. september klope na dvere v podobe dlho očakávaného otvorenia nového školského roka. Rodičom odpadne zo srdca kameň po celodennom náročnom vymýšľaní ako zmysluplne vyplniť ratolestiam hromadu voľného času. Deti, naopak, majú v hlavu v smútku, prídu domáce úlohy, učenie a skúšanie v škole. Vážené matky na plný úväzok, zanechajte svoje živé poklady na starosť ich hrdým oteckom. Vzhľadom na kúsok času, ktorý Vám výmenou úloh ostal, Vás pozývame nahliadnúť do sveta filmových trhákov a aspoň na pár chvíľ zabudnúť na denné starosti. Prajeme krásne filmové večery!

Hra o život (Nerve)

Hra o život (Nerve)

Dievča, ktoré celý život nechcelo riskovať a robiť veci, ktoré sú nesmú, sa nechá zviesť do virtuálneho hracieho sveta Nerve. Spočiatku dostane nevinné zadania bozku s cudzincom, rande s neznámym, skúška príšerne drahých šiat. Už nejde iba o hru, ak so svojím spoluhráčom prestanú hrať, ich život skončí fatálne, žiadne opakovanie hry v prípade zlého rozhodnutia nie je možné.

Hodnotenie podľa CSFD: 72%
Premiéra v kinách: 15.09.2016

Trailer k filmu

Bitka o Sevastopoľ (Battle for Sevastopol)

Ak ide o vojnu, muži majú popredné postavenie ako vojaci, žoldnieri, kapitáni alebo dôstojníci. Ženy pomáhajú starať sa o hladné žalúdky bojovníkov, obväzujú im rany, alebo bojujú o ich životy v nemocnici. Ljudmila Pavličenková nebola zdravotnou sestrou, ako by sme ju mohli hneď zaradiť na prvé počutie. Stala sa nádejou ruských vojakov, keď to všetko chceli vzdať na bojovom poli. Vojačka, ktorá svojou odvahou, nebojácnosťou a odhodlanosťou bola vzorovým príkladom, ako bojovať za vlasť až do posledného dychu…

Hodnotenie podľa CSFD: 72%
Premiéra v kinách: 01.09.2016

Trailer k filmu

Sloboda pod nákladom (Freedom under Load)

Snímka odzrkadľuje krásu vysokohorského prostredia, mohutných štítov, malebnú prírodu. Kto môže byť horským nosičom? Niekto jednoduchý, čo toho veľa nenahovorí, rád sa brodí v snehu, blate a daždi na vrchol skalného štítu… Zamyslime sa ešte raz- každý, kto nosí bremeno životných trápení, sklamania, ale i radosti zo života. Film pod taktovkou režiséra Pavla Barabáša zachytáva nielen krásy hôr, rovnako entuziazmus, ktorý vyžarujú páni horskí nosiči v rokoch.

Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia
Premiéra v kinách: 01.09.2016

Trailer k filmu
https://www.youtube.com/watch?v=3N9oxGCusMQ

Ani vo sne!

Laura je mladé, dobrodružné dievča, čo rado lezie po horách a skáče parkour. Na život má svojrázny názor, ktorému jej rodičia ťažko rozumejú. V mestskej džungli, kde sa pohybuje medzi chlapskými príslušníkmi parkouru, sa zaľúbi do Lukyho. Šarmatný mladík jej počarí natoľko, že stojí pred rozhodnutím ako skĺbiť vzťahový život a skutočné problémy. Nájde riešenie, aby mohla prepojiť dva rozdielne svety?

Hodnotenie podľa CSFD: 43%
Premiéra v kinách: 01.09.2016

Trailer k filmu

Café Society

Bobby chce preraziť vo svete americkej smotánky ako väčšina talentovaných a mladých mužov- vo filmovom priemysle. Navštívi svojho vplyvného strýka, chodí s ním na celebritné večery veľkej spoločnosti a snaží sa zapôsobiť na budúcich sponzorov. Strýko zamestnáva atraktívnu asistentku Vonnie, ktorej Bobby vie len veľmi ťažko odolať. Podarí sa šikovnému mladíkovi preraziť vo svete pozlátenej slávy, klamu a obrovských peňazí?

Hodnotenie podľa CSFD: 67%
Premiéra v kinách: 22.09.2016

Trailer k filmu

Foto: Hra o život (Nerve)