7 tipov, čo všetko sa oplatí dať do mikrovlnky

Doteraz ste mikrovlnú rúru používali len na ohriatie jedla pred jeho konzumáciou. Dnes vám však prinášame hneď 7 tipov na potraviny a veci, ktoré sa oplatí taktiež dať do mikrovlnky a zrejme ste ich tam preto ešte nedávali.

#1 Špongie, hubky a handry
Rôzne domáce špongie, hubky a handry na čistenie môžete zbaviť baktérii až na 99%, čo je viac, ako keď ich umyjete. Stačí ak ich dáte na 2 minúty do mikrovlnky. Dokázali to vedci z Floridy.

7 tipov, čo všetko sa oplatí dať do mikrovlnky

#2 Bylinky
Stačí dať majorán alebo inú bylinku na utierku a dať na 3 minúty do mikrovlnky. Keď ich vyberiete, stačí ich už len v rukách rozdrviť.

#3 Citrónová šťava
Príde vám citrón už starý a bez šťavy? Stačí ho dať na 10 až 20 sekúnd do mikrovlnky.

#4 Paradajky
Niekedy ich proste potrebujete mať ošúpané. Dajte ich na 30 sekúnd do mikrovlnky a nechajte vychladnúť. Takto to pôjde ľahšie.

#5 Staré pečivo
Zabaľte staré pečivo do vlhkej utierky a dajte viac krát po sebe na 10 sekúnd do mikrovlnky.

#6 Známky
Prišiel vám list s peknou známkou, ktorú by ste si chceli niekam založiť? Navlhčite známku trochou vody a celú obálku so známkou dajte na 20 sekúnd do mikrovlnky. Takto ju odlepíte ľahšie.

#7 Staré čipsy
Stačí, ak staršie čipsy necháte na utierke, takto trochu nazbierajú vlhkosť. Následne ich stačí dať na pár sekúnd do mikrovlnky a budú znovu čerstvé.

Ďalšie zaujímavé tipy a triky nájdete na Grinder.sk

Foto: ilustračné (flickr.com)