7 vecí, ktoré (KONEČNE) nemusíte robiť. Buďte šťastné!

V živote sa objavia ľudia, ktorí budú mať snahu starať sa do vášho života. Niekedy sú to rodičia, inokedy kamaráti. Budú sa tváriť že vedia všetko lepšie ako vy a väčšinou to nebýva príjemné. V tomto článku nájdete 7 vecí, ktoré nemusíte robiť pre nikoho a nepotrebujete na to žiadne vysvetlenie. Veď je to váš život…

7 vecí, ktoré nemusíte robiť

Po prečítaní tohto článku možno zmeníte niektoré veci vo svojom živote. Ostatní musia chápať že do vášho života by sa nemali starať a že vy ho najlepšie zvládnete sama.

1. Nevysvetľujte ako žijete

Vaša momentálne životná situácia nemusí nikoho okrem vás zaujímať. Až si budete myslieť že existuje niekto kto vám vie pomôcť, vysvetlíte mu váš stav sama a dobrovoľne. Je to čisto vaše rozhodnutie či chcete žiť sama, vydatá, nevydatá… Je to podobné ako keď nevymeníte starú práčku za novú, je to len na vás. Ak predsa len novú, nemusíte si chodiť po radu ďaleko, k dispozícii online je nákupná poradňa.

2. Vaše životné priority

Niekto si chce najprv založiť rodinu a až potom začať pracovať na svojej kariére. Iní to môžu chcieť inak. Je to individuálne rozhodnutie a nikto nemá právo hovoriť vám čo máte robiť ako prvé. V tomto prípade sa má každý starať o svoj rebríček životných cieľov. Pre niekoho to môže byť vlastné bývanie, myslite však aj na neočakávané a nezabúdajte poistenie bytu.

3. Neospravedlňujte sa

Význam ospravedlnenia spočíva v tom, že ste si vedomá svojej chyby a chcete to druhej osobe povedať. Ak sa necítite byť vinná za niečo čo sa stalo, jednoducho to neriešte. Niekto od vás možno bude očakávať ospravedlnenie. Ale človek, ktorý od vás bezdôvodne chce počuť „prepáč“ by nemal byť hodný vášho času.

4. Pokojne buďte sama

Možno sa niekomu bude zdať že ste nespoločenská, drzá alebo niečo podobné, ale vy len chcete byť sama. A to je úplne v poriadku. Každý človek si niekedy potrebuje ľahnúť do postele, zobrať dobrú knihu a venovať sa iba odpočinku. Podstatné je si tieto chvíle čo najviac užívať, bez ohľadu na to, čo hovoria druhí.

5. Nemusíte súhlasiť

Často sa stane že narazíme na človeka s opačným názorom, alebo sa vám jednoducho nepáčia jeho presvedčenia. To že sa vám niekto zdôveril s tým čomu verí alebo čo si myslí neznamená, že musíte na všetko povedať áno.

6. Vyzeráte tak ako chcete vyzerať

Či už ste chudá, alebo máte pár kilogramov navyše. Či máte krátke, alebo dlhé vlasy. Alebo sa zo dňa na deň rozhodnete pre clip in vlasy a budete ich mať dlhšie aj o 30 centimetrov. To všetko záleží iba na vašom rozhodnutí a ak s nimi niekto nesúhlasí, je to jeho problém. Na to čo robíte so svojim výzorom asi máte dôvod, ktorí ostatní poznať nemusia. Pokračujte v tom, čo sa vám páči najviac.

7. Ak nechcete, nechoďte

Ak vás niekto pozve von a vám sa nechce – nech už je to z akéhokoľvek dôvodu – jednoducho sa ospravedlňte a povedzte nie. Nikto nemá právo žiadať od vás vysvetlenie. Je to vaše rozhodnutie a iní by ho mali rešpektovať. A lepšie je povedať že sa vám nechce, ako klamať že máte nejaké plány. Niekto sa to môže neskôr dozvedieť a to sa mu bude páčiť menej ako odmietnutie.

Foto: ilustračné – zdroj flickr.com