Aké obrazy sa hodia do obývačky a spálne?

„Umenie je najvyššia radosť, ktorú človek dáva sám sebe.“ povedal svojho času Karl Marx, jedna z kontroverzných osobností ľudských dejín. Kedy naposledy ste sa odmenili v duchu tohto výroku?

Aké obrazy sa hodia do obývačky a spálne?

Mnohokrát to ani netušíme, ale kúsok umenia v sebe môžu skrývať aj bežné veci každodennej potreby. V takýchto prípadoch sa jedná o úžitkové umenie. Umením v klasickej forme priamo oplývajú napríklad bytové doplnky, ktoré sa stali nedeliteľnou súčasťou našich životov. Veď moderný obraz na stenu vdýchne celému priestoru úplne iný rozmer. Inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi a možno si aj vy už čoskoro zavesíte pekný maliarsky výtvor u vás doma.

Aký do obývačky?
Nemusí to byť zdrovna van Gogh, ktorého diela by mali stoj čo stoj skrášľovať vašu domácnosť. Aj ten najlacnejší obraz do obývačky dokáže navodiť príjemnú atmosféru a povzbudiť debatu o umení. Motívov je nepreberné množstvo a záleží len na vás a vašom vkuse, ktorý si zvolíte. Rozhodne však nič nepokazíte obrazom ručne maľovaným na plátne. V každom z takýchto výtvorov je kus umelcovej duše a o to ide v umením predovšetkým, no nie? Do obývacej izby, slúžiacej aj na reprezentačné účely, sa skvele hodia krajinky a krajinárske perspektívy, trebárs aj vášho obľúbeného miesta.

Aký do spálne?
Spálňa je predovšetkým miestom odpočinku a pokoja, kde by sme sa mali vyvarovať akýchkoľvek rušivých vplyvom. Preto aj najlacnejšie obrazy do spálne vyberajte s maximálnym dôrazom na tento fakt. Z hľadiska odkazu na plátne do spálne skvele zapasujú obrazy s motívom feng shui alebo maľby stromov, v zásade teda farebne nekomplikované diela nesúce jasné posolstvo. Naopak, vyhnúť by ste sa mali príliš výrazným až agresívnym farbám a motívom, ktoré do spálne naozaj nepasujú. Nezabúdajte, že obraz by mal dokonale ladiť s celkovým zameraním a zariadením v izbe a nemal by na vás rušivo vplývať.

Text: PR, foto: perfektneobrazy.sk