Ako pripraviť vlasy a pleť na jeseň? Začnite sa o ne viac starať!

Po lete bývajú zničené od slnka a veľkých horúčav nie len vlasy, ale aj pleť. Pokožka sa viac potí, vytvára viac mazu na pleti a vo vlasoch a my tak máme potrebu ju viac čistiť a umývať. Pred tým, než začne jeseň by ste mali dať pleti poriadnu výživu, no ako na to?

Ako pripraviť vlasy a pleť na jeseň? Začnite sa o ne viac starať!
Ako pripraviť vlasy a pleť na jeseň? Začnite sa o ne viac starať! (Foto: unsplash.com)

Vitamíny a minerály

Správna strava je skvelá na všetko, čo sa týka vášho tela, a to práve aj na pleť a vlasy. Zaraďte preto pred začiatkom jesene do jedálnička viac ovocia, zeleniny, mäsa a zaobstarať si je dobré aj doplnky stravy. Základnými vitamínmi a minerálmi na vzhľad pokožky a vlasov sú zinok, vitamín A a vitamíny skupiny B, ktoré je možné dodať nášmu telu navyše vo forme výživových doplnkov

Masky a zábaly

Masky sú na pleť takou výživnou bombou, ktorá pleť napne, vyhladí a vyživí. Pred jeseňou voľte radšej hydratačné masky pred tými vysušujúcimi, keďže pleť po lete potrebuje skôr tú hydratáciu. Čo sa týka masiek na vlasy, tam máte tiež toho na výber mnoho, no ideálnym pomocníkom je kokosový olej. Zábal z kokosového oleja je čisto prírodný a vlasy sú po ňom hladké a lesklé.

Menej makeupu

V lete aj pred jesenným obdobím skúste zvýšiť starostlivosť o pleť tým, že ju necháte dýchať, a to menším množstvom makeupu. Aj keď makeup sám o sebe nie je až tak zlý pre pleť, predsa len je to niečo neprirodzené čo tam nepatrí. Skúste sa makeupu vyhýbať a keď bude situácia líčenie vyžadovať, siahnite radšej po BB alebo CC krémoch.