Ako sa starať o problematickú pleť – tipy a rady

O problematickú pleť by ste sa mali starať o niečo viac ako pri ostatných druhoch pleti. Samozrejme, treba najprv prísť na to, aká je príčina tohto problému. No starostlivosť prispieva k rýchlejšiemu vyliečeniu pleti a regenerácií. Ako sa teda o problematickú pleť starať?

Ako sa starať o problematickú pleť – tipy a rady
Ako sa starať o problematickú pleť – tipy a rady (Foto: unsplash.com)

Odličovanie a krémovanie

Najdôležitejšia časť celej starostlivosti. Odličovanie je najdôležitejšie, ak sa akné a vyrážok chcete zbaviť. Mali by ste sa odličovať nie len vtedy, keď máte na sebe makeup, ale každý večer a každé ráno. V noci sa potíte, a tak pokožka vylučuje toxíny, ktoré sa na nej cez deň nahromadili. Preto je potrebné odličovať sa ráno. Večer je to zase prach, rôzne čiastočky a prípadne makeup, ktoré sa na pleti cez deň nahromadili.

Čo sa týka krémovania, ani to by ste nemali vynechávať. Ženy si často myslia, že keď majú mastnú pleť, tak to treba len vysušovať a krémy používať netreba. A to je práve chyba. Čím viac pleť vysušujete, tým viac sa bude potom mastiť. Vždy je lepšie do krému investovať, ako šetriť, no aj medzi lacnejšími krémami viete nájsť dobré krémy.

Pravidelné čistenie a oleje

Aj tieto dve veci by ste pri starostlivosti o problematickú pleť nemali zanedbávať. Na kozmetiku by ste sa mali objednať aspoň raz do mesiaca a pravidelne si ju tak udržiavať. Tam vám ju vyčistia profesionálne a nemusíte sa báť zápalov a ďalšieho rozširovania vyrážok. Skvelé sú aj oleje. Tie veľmi dopomáhajú k liečbe a skúsiť môžete napríklad avokádový olej, šípkový alebo arganový.

Mnohé overené prípravky sú založené práve na prírodných zložkách. Čoraz obľúbenejšie sú tak ponuky pre prírodnú kozmetiku, ktorú môžete nakupovať lacnejšie vďaka kupónom. Všetky zľavy na kozmetiku nájdete na https://www.kuponyzdarma.sk/kozmetika/ a obľúbené sú aj ďalšie kupóny na zľavy.