Dizajnovanie interiéru – tomuto sa určite vyhnite!

Aké sú tie najväčšie prehrešky, čo sa týka interiérového dizajnu? Niekedy sú to samostatné kúsky nábytku a doplnkov, niekedy to je ich zvláštna kombinácia a niekedy to je nesprávna voľba farieb, materiálov alebo štýlov. Čomu by ste sa mali pri interiérovom dizajne vyhnúť a na čo by ste si mali dať určite pozor? Prečítajte si základné chyby v našom článku.

Dizajnovanie interiéru – tomuto sa určite vyhnite! (Foto: pixabay.com)

Výber farieb

Oranžové závesy, hnedá podlaha, červená sedačka a zelené steny. Skúsili ste si túto kombináciu v mysli predstaviť? Celkom šialené, však? Aj keď by asi nikto z nás túto kombináciu nezvolil, tak je veľa ľudí, ktorí sú v tejto oblasti odvážni a volia množstvo farieb, ktoré spolu úplne nehrajú. Rovnako to je napríklad aj so vzormi a materiálmi. Našim tipom je, že ak máte radi určitú farbu, tak z nej skôr spravte akcentom v miestnosti. Snažte sa ladiť izbu neutrálne a vo výraznejšej farbe si zakúpte doplnky – vázy, deky alebo vankúše.

Príliš veľa tapety

Tapety majú v súčasnosti veľký návrat, takže sa ľudia snažia zakomponovať do svojho interiérového dizajnu. No dávajte si pozor, aby ste to neprehnali. Už to nie je tak, že vytapetujete celú miestnosť. Opäť je to skôr o jednoduchosti a neutrálnych farbách, s ozvláštnením zaujímavou tapetou. V tomto prípade už sú tapety skôr doplnok a podtrhnutie nadčasového vzhľadu miestnosti, než šialená nočná mora v podobe celej vytapetovanej izby.

Dizajnovanie interiéru – tomuto sa určite vyhnite! (Foto: pixabay.com)

Výber podlahy

Trh je široký, na výber je množstvo typov podláh a vy si jednoducho neviete vybrať. Tak si vyberiete všetko! A do každej miestnosti siahnete po inom type podlahy. Do kuchyne farebnú dlažbu, do obývačky neutrálnu plávajúcu podlahu a do predsiene parkety. Aj keď môžu byť tieto miestnosti oddelené dverami, tak predsa len, aj tie dvere budú niekedy otvorené a vtedy budú rôzne typy podláh pôsobiť nejednotne. Vopred sa rozhodnite, ktorý typ podlahy vám bude najviac vyhovovať a dajte si ich do väčšiny miestností. Výnimkou môže byť napríklad kúpeľňa alebo predsieň.