Domáca „kávová“ maska, ktorá vyhladí všetky vrásky

S touto maskou zabudnete na Botox! Všetci poznáme kávu, mnoho ľudí po celom svete pije kávu každý deň. Káva je najpopulárnejším nápojom na svete, hneď po vode. Ale vedeli ste, že každý rok sa tisíce kilogramov použitých kávových zŕn vyhadzuje na skládku? Pri ďalšej príprave kávy namiesto toho, aby ste ju znehodnotili, zvážte používanie použitého kávového zrna pre túto úžasnú domácu masku. Nám ženám to môže nesmierne pomôcť, skutočne!

Domáca „kávová“ maska, ktorá vyhladí všetky vrásky
Domáca „kávová“ maska, ktorá vyhladí všetky vrásky (Foto: unsplash.com)

Ako to funguje – kofeín, ktorý sa nachádza v káve, pôsobí ako vazodilatátor, ktorý zvyšuje odolnosť a osvieži vašu unavenú pleť. Káva má silné protizápalové vlastnosti. Je tiež plná antioxidantov, ktoré pomáhajú s neutralizáciou voľných radikálov, ktoré môžu spôsobiť poškodenie vnútornej vrstvy pokožky. Mletá káva taktiež hydratuje vašu pokožku.

Káva ako maska ​​na tvár: Stačí premiešať 3 lyžice mletej kávy s pohárom čerstvého mlieka. Aplikujte túto zmes na tvár a krk. Masku nechajte pôsobiť 20 minút. Opláchnite vodou. Druhý recept je, že premiešajte 3 polievkové lyžice kávy s lyžicou práškového kakaa. Aplikujte túto zmes na tvár a nechajte ju pôsobiť 30 minút. Po 30 minútach tvár umyte vlažnou vodou. Hotovo. Tento praktický recept sme našli na stránkach damskyweb.sk – magazín pre ženy.

Text: PR