Domáca kozmetika je skvelá, ale nie na všetko stačí

Domáca kozmetika je skvelý variant, ale nie na všetko stačí. Ak však hľadáte vhodnú alternatívu, ktorá je vystavaná na prírodnom základe a neobsahuje žiadne čarovné chemické prísady, siahnite po kozmetike Ryor alebo Saloos. Chcete vedieť, na čo sú domáce recepty super a na čo sú už prikrátke?

Domáca kozmetika je skvelá, ale nie na všetko stačí

Čo pomáha proti akné?
Ak vás trápi akné, existuje niekoľko jednoduchých a účinných spôsobov, ako si s ním poradiť. Jedným z nich je skúsiť zemiakovú šťavu, ktorou si potriete postihnuté miesto. Vysoký obsah škrobu pleť stiahne, zbaví mastnoty a pomáha vás zbaviť sa nepríjemných vyrážok. Ďalším variantom je pleťová voda z cesnaku – vytlačíte 4-5 strúčikov a dáte ich na noc do pohára s vodou. Takto získate prípravok, ktorý pleť dezinfikuje a pomáha jej s hojením rán po akné. Ak chcete prírodnú kozmetiku, určite skúste rakytníkový olej Saloos, ktorý je skvelým pomocníkom v boji proti akné.

Dajú sa zuby vybieliť doma?
Ak máte strach zo zubára a chcete si vybieliť zuby sami, mali by ste byť veľmi opatrný pri hľadaní domácich receptov. Prečo? Lebo okrem neúčinných a bezpečných môžete nájsť aj také, ktoré vám uškodia. Jedným z takých je umývanie si zubov soľou alebo sódou bikarbónou. Tento spôsob bielenia zubov je účinný, ale zároveň si ním poškriabate aj zubnú sklovinu. Najlepším variantom nie je ani čistenie zubov citrusovými plodmi, ktoré podporujú vznik zubných kazov. A potom sú tu bezpečné a neúčinné návody – čistenie zubov popučenými jahodami či jedenie veľa mrkvy. Ak chcete mať žiarivejší úsmev, zájdite si k zubárovi.

A čo na vlasy?
Jedným z najlepších domácich receptov na vlasy sú vajíčka – bielok so žĺtkom na normálne vlasy, žĺtok na suché vlasy a bielok na mastné vlasy. Okrem toho si môžete urobiť mix vajíčka s medom a olivovým alebo iným prírodným olejom Saloos, nechať pôsobiť polhodiny a potom vlasy opláchnuť čistou vodou. Hľadáte prírodnú kozmetiku, ktorá je šetrná k vašej pleti a zároveň účinná? Navštívte internetový obchod Maxcare.sk.

Text: PR, foto: maxcare.sk