Hannover je ako typické nemecké mesta. A predsa iný

Je neuveriteľné, ako dokázali nemecké mestá po Druhej svetovej vojne vstať z popola. Berlín, Mníchov, Drážďany či Hannover, tie boli z veľkej časti zrovnané so zemou. Hannover bol zničený až z troch pätín a dnes? Dnes by vám ani vo sne nenapadlo, že toto mesto mohlo byť vôbec niekedy bombardované. Nejde ani tak o nové budovy a modernú architektúru, ale o to, že Nemci dokázali vybudovať pôvodné domy, štvrte či kostoly. Ako by povedal klasik: „Kto neuvidí na vlastné oči, neuverí.“ Neváhajte, kúpte si letenky do Hannoveru a užite si skvelý výlet. Čo sú najväčšie lákadlá tohto mesta?

Hannover

Dominantou mesta je radnica
Nová radnica v Hannoveri bola dokončená v roku 1913 a stála na tú dobu neuveriteľných 10 miliónov mariek. Ale Hannoverčania urobili skvelý ťah, teraz je to jedno z najnavštevovanejších miest v ich meste. A treba povedať, že oprávnene. Jej najvyššia veža má 98 metrov a bola z nej vyhlásená samostatná republika Dolné Sasko. Vy z nej asi novú republiku nevyhlásite, no niekoľko krásnych fotiek tu urobiť môžete. Srdcom mesta je pešia zóna Kröpcke. Tu to žije aj bez Mattoni, veľmi príjemné miesto na prechádzku hlavne ráno, kým sa to tu nehemží turistami a zároveň miestnymi.

Pripravte sa na krásne prechádzky
V Hannoveri sú krásne a hlavne obľúbené kráľovské záhrady Herrenhausen. Mnohí o nich hovoria, že sú krajšie ako tie Versaillské, nuž, musíte sa presvedčiť na vlastné oči, či to nepreháňajú. Ďalšou obrovskou oázou zelene je lesopark Eilenriede. 650 hektárov prírody a prechádzok, takže sa na to dobre pripravte a obute si pohodlné kožené čižmy alebo topánky. Ak ste zobrali na výlet aj svoje ratolesti, tie isto poteší ďalšia záhrada – zoologická. Tá hannoverská patrí medzi jedny z najlepších v Európe.

Nemecká gotika
Typickým znakom Nemecka je gotika – úchvatná, veľkolepá a zároveň trošku temná. A Hannover nie je žiadnou výnimkou, aj tu, ako vo väčšine nemeckých miest, nájdete zaujímavý mix gotickej a modernej architektúry. Kúpte si letenky od Lufthansy a navštívte túto menej tradičnú destináciu. Pripravte sa však na to, že sa zamilujete. Nejedenkrát.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)