Hodinky ako darček – tipy ako postupovať pri výbere

Hodinky môžu byť vyslovene účelným predmetom, určeným na praobyčajné meranie času, ale aj symbolom postavenia a luxusu. Kvalitné hodinky sú tiež stále obľúbenou témou pri výbere a kúpe darčeka. Krok za krokom vás prevedieme cestičkou, podľa ktorej sa môžete pri kúpe hodiniek orientovať.

hodinky

Pre koho a na akú príležitosť?
To prvé, čo by sme pri výbere hodiniek mali brať na zreteľ, je ich budúci majiteľ. Je to chlapec, muž, dievča, žena, dieťa? Bude mať narodeniny, svadbu, promócie? Hodinky sú v zásade univerzálnym darčekom, pri ich výbere ale treba dbať na povahu a charakter obdarovaného.

Kde nakupovať?
Čítajte recenzie, pýtajte sa a zamerajte sa na dôveryhodné obchody, napríklad na overený eshop Hodinky.sk. Výhodou pri nákupe cez internet je široký výber tovaru, možnosť okamžitého porovnania parametrov jednotlivých kusov hodiniek a tiež možnosť ich vrátenia do siedmych dní bez udania dôvodovu.

Akú značku vybrať?
Popri dizajne hodiniek môže istú úlohu vo veci prestíže zohrávať aj značka hodiniek. Ak je obdarovaný fanúšikom určitého výrobcu, máte na polovicu vyhraté. Ak nie, poraďte sa s predávajúcim. Dobrá značka by v sebe mala niesť prvky tradície, overenej kvality a spokojnosti zákazníkov. Tak, ako napríklad hodinky renomovanej značky Casio.

Na aké parametre prihliadať?
Na hodinky na ruke by sme si mali rýchlo zvyknúť, dôležitý preto je materiál, z ktorého je vyrobený remienok. Ideálom je pravá koža, aj tá však môže nepríjemne škrtiť, pokiaľ je remienok na ruke tesný. Je to však vec riešiteľná, buď priamo na predajni alebo u dobrého hodinára. Pre tých, ktorí na ruke neznesú kožu či kov, sú k dispozícii plastové alebo látkové remienky.

Vodotesné alebo vode odolné?
Viete rozoznať rozdiel? Vode odolné hodinky neprepúšťajú vlhkosť a dážď, vodotesné môžete bez ujmy vystaviť aj dlhodobému pobytu vo vode. Jedným z užitočných údajov je informácia o vodotesnosti. Väčšinou sa udáva v atmosférach, pričom jedna atmosféra (1 ATM) značí desať metrov vodného stĺpca.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)