MagazínŽena.sk
www.KuponyZdarma.sk

Ktoré dovolenkové destinácie majú Slováci najradšej

2. január 2016 autor Redakcia, kategória Zaujímavosti

Čierne more, to je to, do ktorého sa vlieva Dunaj, je obľúbeným miestom dovolenkárov. Jeho priemerná slanosť je 18 ‰, teda 18 gramov soli na 1 liter morskej vody. Čo je veľmi nízka hodnota, veď len také Jadranské more má priemernú slanosť na úrovni 38 ‰, čiže viac ako dvojnásobok. Slanosť však nemá veľký vplyv na to, ako sa vám tu bude páčiť. Medzi dve najobľúbenejšie čiernomorské destinácie patrí Turecko a Bulharsko. Prečo by ste sa mali rozhodnúť pre dovolenku v Turecku či Bulharsku?

dovolenka

Dovolenka v Bulharsku
Bulharsko to je jedna z krajín, do ktorej sa za socializmu chodila liečiť astma. Odvtedy sa však táto krajina posunula neuveriteľne vpred. Rezorty, pláže a aj služby sú na veľmi dobrej úrovni. Balkánsky polostrov ponúka množstvo super dovolenkových miest – Čierna hora, Grécko, Albánsko a aj Bulharsko je jedným z nich. Okrem čistých pláží sú veľkým lákadlom aj bulharské levy. Sú obľúbené hlavne preto, že vám nezožerú celý rodinný rozpočet a môžete si tu užiť naozaj čokoľvek. Okrem toho tu je aj mnoho historických miest ako Sofia, Nesebar či Burgas. A pre milovníkov zábavy, nočného života a párty to je zase Slnečné pobrežie a Zlaté piesky. Nie, nie tie pri Bratislave. Aj vďaka tomuto je dovolenka v Bulharsku pre všetkých.

Dovolenka v Turecku
Rebríček Top 3 dovolenkových destinácií Slovákov vyzerá takto: 1. Grécko, 2. Bulharsko a prvú trojku uzatvára Turecko. Čím je výnimočná táto krajina pre toľkých Slovákov? Nájdete tu vôňu Európy aj Orientu. Mix európskej a byzantskej kultúry. Honosné historické stavby, luxusné hotelové rezorty, krásnu prírodu a rozvinuté služby. Veľkým lákadlom v Turecku sú trhy, kde nájdete všetko, čo vám napadne a aj nenapadne. Kúpite tu šaty, vodné fajky, fejkové tenisky, lacné zlato a zaujímavé suveníry. Navyše aj v zime tu nájdete veľmi príjemné počasie. Tak čo, ktorá destinácia je pre vás väčším lákadlom?

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)