MagazínŽena.sk
www.KuponyZdarma.sk

Na autosedačky i-Size sa môžete spoľahnúť

30. august 2018 autor Redakcia, kategória Voľný čas

Doba rýchlo napreduje a s ňou sa menia aj požiadavky na bezpečnosť v rôznych oblastiach života. Pokiaľ máte dieťa vo výške do 105 centimetrov a vozidlo podporujúce technológiu ISO Fix, pri kúpe detskej autosedačky ani chvíľu neváhajte a zaobstarajte si autosedačku i-Size.

autosedačka-isize-kociky.sk

V čom sú autosedačky i-Size iné

Bezpečnosť pri cestovaní nehodno podceniť nikdy. Darmo sa pýšite čistým štítom, no od chvíle, keď na palube vozidla pribudne malinký človiečik, na vašich pleciach je ešte väčšia zodpovednosť. Ak keď šoférujete na jednotku, na cestách sa vždy nájde ktosi, o kom sa to povedať nedá. Obrázky vystrašených a dochrámaných členov vozidla, ktoré utrpelo dopravnú nehodu, nie sú pre oko príjemné, a preto sa pri konštruovaní akejkoľvek detskej autosedačky myslí na najohrozenejšie časti drobného ľudského telíčka, ale určite zároveň aj na to, aby sa dieťatko pri cestovaní cítilo komfortne. Výhodou autosedačky i-Size je to, že nemusíte vlastniť tzv. vajíčko a neskôr, po dovŕšení 9 kíl dieťaťa, klasickú autosedačku, pretože detskú autosedačku i-Size využijete až do chvíle, kým váš drobček nedosiahne výšku 105 cm. Podobne ako sedačky vajíčka sa aj i-Size sedačky inštalujú do vozidla v protismere jazdy (až do 15 mesiacov života), avšak zabudnite na zložité prepletanie bezpečnostného pásu a zbytočné vyrušovanie dieťatka mykaním. Inštalujete ich jednoducho pomocou technológie ISO Fix. Dieťatko je pripútané bezpečnostnými pásmi autosedačky a tú potom stačí iba zacvaknúť na sedadlo vozidla. Ušetríte čas, nervy a navyše sa môžete spoľahnúť na to, že ste sedačku do vozidla stopercentne nainštalovali správne.

Keď hľadáte bezpečnú sedačku do auta, nešetrite

Autosedačky i-Size nie sú na svete žiadnou novinkou, avšak podľa aktuálnych noriem by ju v priebehu pár rokov mala vlastniť každá rodina, ktorá preváža v aute dieťatko. Oproti bežným sedačkám nie je dôležitá váha dieťaťa, ale jeho hmotnosť. Viacbodové vnútorné bezpečnostné pásy sú nastaviteľné tak, aby sa dali prispôsobiť veľkosti drobca, jeho požiadavkám na komfort, ale zároveň pevne držia. Opierka hlavy, použité materiály na poťahoch či vnútri detskej autosedačky, ako aj celý jej tvar spĺňa prísne crash testy a požiadavky na ochranu pri bočnom, zadnom i čelnom náraze. Bezpečná sedačka do auta chráni chúlostivé časti tela a je tvarovaná tak, aby sa prispôsobila detskému telu, teda ho nedeformuje. Výšku aj sklon autosedačky nastavujete podľa toho, aké je dieťa veľké a či si potrebuje počas jazdy zdriemnuť, čo je ideálne, pokiaľ cestujete často a ďaleko. Bonusom detských autosedačiek je možnosť potočiť sedačku o 90°, čím sa uľahčuje aplikácia dieťaťa do sedačky a jeho pripútanie.

Text a foto: PR