MagazínŽena.sk
www.KuponyZdarma.sk

Najlacnejší variant virtuálnej kancelárie? Ako si ho správne vybrať

29. jún 2017 autor Redakcia, kategória Zaujímavosti

Služby virtuálnych kancelárií vo veľkých mestách ponúka množstvo firiem. Z jedného pohľadu je to síce novinka a z toho druhé už niekoľko rokov zabehnutá služba pre podnikateľov. Virtuálna kancelária a jej podstata spočíva v tom, že konkrétna spoločnosť, ktorá vlastní veľkú budovu (pričom to nemusí byť ani tak o jej veľkosti) sa rozhodla prenajímať konkrétnym podnikateľom ich adresu (výhodnejšia z pohľadu budúcej spolupráce). Ponuka týchto spoločností je už však natoľko široká, že si neviete vždy vybrať to správne riešenie pre vaše podmienky.

Najlacnejší variant virtuálnej kancelárie Ako si ho správne vybrať

Niektoré spoločnosti majú v balíku virtuálnej kancelárie široké portfólio služieb, od kopírovania cez vedenia účtovníctva až po zastupovanie pred úradmi. Iné sa zameriavajú iba na zapísanie spomínanej adresy do obchodného registra a svojim klientom už nezaistia ani preberanie pošty. Na čo by ste si mali dať pri výbere virtuálneho sídla pozor si povieme v článku.

Založte si spoločnosť

V prvom rade je dôležité vedieť, že virtuálna kancelária nestačí pre samotné podnikanie. Prvým bodom, ktorý by tomuto cieľu mal predchádzať je nutnosť založenia firmy na základe konkrétnej právnej formy. V našich podmienkach sa najviac uplatňujú dve možnosti, a to je forma spoločnosti s ručením obmedzeným a samozrejme živnosť.

Vyberte si to najlepšie sídlo

Voľba je len na každom z vás, a pokiaľ nemáte dostatok informácií, nechajte sa “obslúžiť” spoločnosťou, ktorá ponúka aj spomínané sídlo. Ak máte splnenú túto povinnosť, nastáva tá druhá, ktorou je mať adresu a sídlo práve založenej spoločnosti. Virtuálna kancelária ponúka lacnejší variant tej klasickej, vďaka čomu ušetríte náklady a samozrejme aj čas.

Pre potreby obchodného registra

Zrejme najlacnejším variantom virtuálnej kancelárie je samotné zabezpečenie sídla. S klientom je spísaná nájomná zmluva k nehnuteľnosti alebo jej časti. Takúto zmluvou potom možno doložiť sídlo spoločnosti pre potreby obchodného registra. Klientovi už nie sú ponúkané žiadne doplnkové služby.

Pre spokojnosť a pohodlie podnikateľa

Optimálnejším riešením je zvoliť virtuálnu kanceláriu s dennou recepciou. Pracovníci recepcie zaistia preberanie pošty a o každej došlej zásielke svojho klienta informujú. Klienti si potom môžu zvoliť špeciálny spôsob preberania korešpondencie a komunikácie s kanceláriou.

Text a foto: PR