Naozaj môžu silikónové prsia vybuchnúť?

Estetická chirurgia je stále častejšou súčasťou nášho života. Niektoré ženy si dajú urobiť liposukciu, ďalšie korekciu nosa a iné zase túžia po väčšom dekolte. Ak si však začnete hľadať informácie na internete o zväčšení prsníkov, s najväčšou pravdepodobnosťou narazíte na rôzne mýty, ktoré vás zbytočne vystrašia. Jedným z nich je, že silikónové prsia vám môžu počas letu vybuchnúť. A to nie je vôbec pekná predstava. Je však pravdivá?

prsia

Čo sa stane so silikónovými prsiami v lietadle
Ak ste objavili lacné letenky a váhate, či si ich kvôli silikónovým implantátom kúpiť, neváhajte. Nemusíte sa ničoho obávať, silikón je natoľko stabilný, že ani pri rýchlej zmene tlaku nezmení svoj tvar. Tento mýtus je dokonca taký populárny, že sa ho rozhodli preveriť aj známi Boriči Mýtov. A výsledok? Aj keby ste sa rozhodli stať kozmonautkou, silikónové prsia vám vo vašom sne nezabránia.

Ako prebieha operácia
Veľmi dôležité sú prípravy pred samotnou operáciou. Konzultácie s vaším chirurgom rozhodnú o tom, akým spôsobom vám budú silikónové implantáty vložené. Rozhodnutie je na samotnom chirurgovi, pretože on nesie zodpovednosť za úspešnosť operácie. Na výber má tri spôsoby:

1. implantát je vložený cez rez, ktorý sa urobí na mieste, kde sa stretáva prsník s hrudným košom
2. implantát sa vloží cez rez v oblasti pazuchy
3. silikónový implantát nájde svoje miesto vďaka rezu cez tmavú kožu v okolí bradavky.

Ako rýchlo sa koža zahojí
Je to podobná otázka, ako keby ste sa spýtali, za aký čas odbehne šprintér 100 m. Všetko je individuálne, jeden to zabehne za menej ako 10 sekúnd, iný za 11. A také isté to je aj pri hojení rán po zväčšení prsníkov. Jazvy vám môžu vyblednúť aj po troch mesiacoch, ale tiež to môže trvať aj dva roky. Dôležité je, aby ste sa najmenej 4 týždne vyhli akémukoľvek kontaktu s prsiami a nosili podpornú podprsenku. Chcete sa dozvedieť viac? Navštívite stránku Frais.sk.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)