MagazínŽena.sk
www.KuponyZdarma.sk

Nezatracujte ovocné čaje: Na náš organizmus majú takýto vplyv

17. december 2016 autor Redakcia, kategória Zdravie

Zvlášť v chladnejších mesiacoch siahame čoraz častejšie po teplých nápojoch, ktoré by nás zohriali na tele aj na duši. Toto platí predovšetkým pri čajoch. Zelené, bylinkové či ovocné čaje. Ak si z ich pitia vytvoríte dennú rutinu, nebude vás trápiť pitný režim a mnohokrát ani rôzne zdravotné problémy.

Nezatracujte ovocné čaje: Na náš organizmus majú takýto vplyv

Síce vás žiadny čaj priamo z choroby nevylieči, no podľa viacerých výskumov môžu bylinkové, zelené či čierne čaje významným spôsobom pomôcť pri riešení niektorých zdravotných ťažkostí. Ako sú na tom ovocné čaje?

Podceňovať ovocné čaje sa neoplatí

Ovocné čaje patria k tým najobľúbenejším, no s pravým čajovníkom, paradoxne, nemajú spoločné vôbec nič. Pijú ich predovšetkým deti, tehotné a dojčiace ženy, seniori ale aj dospelí. A hoci nejde o tradičný čaj, poskytuje viaceré benefity.

Pri kúpe ovocných čajov dbajte predovšetkým na ich kvalitu. Môžete si vybrať medzi porciovanými a sypanými čajmi. V ovocných čajoch sa miešajú sladké ovocné plody s korením a ďalšími ingredienciami. Preto si na svoje príde aj ten, kto obľubuje sladšie nápoje. A to aj bez toho, aby čaj musel dosladiť.

Ovocné čaje sú vhodné pre každého

Veľkou prednosťou ovocných čajov je fakt, že neobsahujú žiadny kofeín či iné povzbudzujúce látky. Preto je vhodný skutočne pre každého. Ovocné čaje sú určené na každodenné pitie a môžu sa podávať teplé, ale aj studené ako osviežujúci nápoj.

Horúca verzia je vhodná ako prevencia pred nachladnutím či inými prípadnými ochoreniami. A keďže každé ovocie obsahuje vitamín C, nájdete ho aj v týchto čajoch. Ovocné čaje predstavujú skvelý doplnok do pitného režimu, veď neobsahujú žiadne kalórie. Môžete ich konzumovať aj v kombinácii s bylinnými čajmi či ako alternatívu k neperlivej vode.

Foto: Bigstockphoto