MagazínŽena.sk
www.KuponyZdarma.sk

Prečo je dobré používať aktuálnu adresu vášho pobytu

18. január 2016 autor Redakcia, kategória Zaujímavosti

Dôvodov na zmenu trvalého bydliska môže byť viacero – migrácia za prácou, rozvod a skončenie manželstva, skončenie a nepredĺženie nájomnej zmluvy. Jednoducho, so zmenou trvalého bydliska sa stretne takmer každý z nás aspoň raz za život. Taktiež, keď opustíme adresu trvalého pobytu a vieme, že budeme mimo nej dlhšie ako 90 dní, musíme to oznámiť príslušnému úradu a zároveň mu poskytnúť adresu prechodného pobytu. Prečo? Aby štát a úradníci vedeli, kde nás môžu zastihnúť v prípade zaslania úradnej zásielky. Také sú zákony. Lenže čo robiť v takom prípade, keď nám majiteľ bytu, v ktorom bývame, nechce udeliť prechodný pobyt?

adresa

Prečo vzniká tento problém
Toto je veľmi častý problém, s ktorým sa stretáva väčšina nájomcov – majiteľ bytu im nie je ochotný poskynúť prechodný pobyt. Kde pramení tento strach? Aj napriek tomu, že prenajímateľ môže prechodný pobyt zrušiť kedykoľvek sa mu zachce, obáva sa exekútora. Bojí sa toho, že človek, ktorý u neho býva, môže byť dlžník a keby prišiel exekútor, zabavil by majetok majiteľa bytu. Každý právnik vám potvrdí, že toto skutočne nehrozí, ale čo teda robiť v takom prípade, keď váš trvalý pobyt je iba adresa vo vašom občianskom preukaze?

Získajte nový trvalý pobyt
Navštívte stránku Mojesidlo.sk a využite službu „trvalý pobyt“. Spoločnosť vám poskytne adresu, ktorú budete môcť využívať ako adresu svojho trvalého pobytu, hoci na nej reálne nebudete bývať. Pre koho je táto služba výhodná?

  • Pre mladých ľudí, ktorým rodičia zrušili trvalý pobyt v ich byte, alebo mu iba otvárajú jeho osobnú korešpondenciu.
  • V prípade rozvodu býva často jednému z partnerov zrušený trvalý pobyt na danej adrese a takto môže okamžite získať nový.
  • Pracujete v Bratislave, no majiteľ bytu vám neposkytol prechodný pobyt? Uľahčite si život (parkovanie, lekár, komunikácia s úradmi) a využite službu trvalý pobyt.

Toto je len niekoľko dôvodov, pre ktoré sa oplatí mať aktuálny trvalý pobyt, a keď vám majiteľ bytu nie je ochotný dať ani prechodný, viete, kde sa môžete obrátiť – Mojesidlo.sk.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)