MagazínŽena.sk
www.KuponyZdarma.sk

Prírodné zázraky pre zrelú pleť: opunciový a arganový olej

28. október 2016 autor Redakcia, kategória Zdravie

Zrelou pleťou môžeme nazývať pleť po tridsiatke, aj keď v mnohých prípadoch je to individuálne. Vrásky sa na pokožke môžu tvoriť už od mladosti, avšak väčšinou nie sú viditeľné. Veľa žien vyhlási poplach až vo chvíli, keď sa prvé vrásky zviditeľnia. Zrelá pleť sa však vyznačuje aj inými znakmi, než sú len vrásky. Môže byť unavená, ochabnutá, so zmenenou štruktúrou, než ste ju predtým poznali.

xbioarg1-png-pagespeed-ic-kew_dcg8y0

Ideálne je tento proces spomaliť, ako sa len dá. A to nedosiahnete v momente, kedy už vaša pleť vysychá. Je preto potrebné dostatočne sa o ňu starať už v mladosti, hydratovať, udržiavať si zdravý životný štýl. Pomôcť vám môže bio kozmetika – z nej napríklad obľúbené prírodné rastlinné oleje, ktoré majú na pleť blahodárne účinky. Na najvyšších priečkach v spojení so starnúcou pleťou sú takzvané suché oleje, ktoré pleť vyživujú a pritom ju nezanechávajú mastnú. Patrí sem arganový olej, a tiež olej opunciový. Nie sú to oleje len pre staršie dámy, ako sa omylom tvrdí. Prírodný olej na tvár môže používať ktorákoľvek žena v akejkoľvek vekovej kategórii. Dokonca sú tak univerzálne, že ich môžu používať aj dámy s akýmkoľvek typom pleti.

krem

Arganový olej je už vo svete kozmetiky dobre známy. Je plný vitamínu E, skvalenu a vyšších mastných kyselín, pravidelným používaním dokáže pleť doslova vzkriesiť. Používať ho možno namiesto hydratačného krému, alebo tiež ako očný krém, či elixír priamo na vybrané vrásky. Rozpumpuje tvorbu prirodzeného kolagénu a elastínu v pleti, hĺbkovo ju hydratuje a zanechá sviežu a pružnú. Opunciový olej, vyrobený zo semien kaktusov rastúcich v Maroku, je v rebríčku prírodných olejov na tvár ešte vyššie. Považuje sa azda za najsilnejší antioxidant pre pleť, liečiteľa vrások, doslova prírodný kolagén. Od toho sa odvíja aj vyššia cena oleja, niet sa ale čomu čudovať. Viete si predstaviť, ako dlho trvá vyrobiť liter oleja zo semien opuncií a ako zložito sa pripravuje? Za obeť jednému litru padne až 800 kilogramov kaktusov! Každopádne sa pri kúpe jedného aj druhého oleja treba zamerať radšej na výrobcov s certifikátmi, ktoré dosvedčujú naozaj zodpovedný spôsob výroby v súlade s bio štandardmi. Aby sa vám na pleť nedostal nejaký zriedený a chemickou výrobou znehodnotený produkt.

opunciovy

Netreba tiež zabúdať na to, že pleťové oleje je najlepšie nanášať na jemne vlhkú pleť, postačí aj pár kvapiek, ktoré vmasírujete do pokožky.