Tipy ako sa starať o staršiu a suchú pleť

Už sme písali o tom, ako sa poriadne starať o mastnú a problematickú pleť, no a dnes si povieme niečo o tej staršej a suchšej. Treba ju hlavne v každom kroku starostlivosti hydratovať a aspoň raz za čas ju rôznymi maskami vyživovať. Čo by mala teda obsahovať vaša každodenná kozmetická rutina a aké masky je najlepšie používať? 

Tipy ako sa starať o staršiu a suchú pleť(Foto: pixabay.com)

Čistenie pleti

To, že máte suchú a pravdepodobne aj bezproblémovú pleť neznamená, že by ste si ju nemali vyčistiť. Keď si už len predstavíte, koľko nečistôt sa vám cez deň na pleti zachytí a vy s tými nečistotami idete spať. Treba ale čistiť jemne a s citom. Najlepšie je čistiť pleť s gélmi alebo penami, ktoré sú vyživovacie a hydratačné. Nepoužívajte ale nejaké čistiace kefky, ktoré budú pleť ešte viac vysušovať a dráždiť.

Sérum

Možno sa vám bude tento krok zdať zbytočný a úplne nezmyselný, veď na hydratáciu pleti mám predsa krém, no keď začnete používať sérum pravidelne, určite pochopíte, prečo je dobré ho do svojej dennej starostlivosti o pleť zaradiť. Sérum je taký multifunkčný bojovník, ktorý pleť do hĺbky vyživuje a zároveň je aj takou ochranou voči vonkajším vplyvom, či už sú to nečistoty alebo slnko. A ak máte naozaj suchú pleť, tak vám ju dokáže viditeľne „napumpovať“.

Krém

Pri kréme je dôležité to, aby ste si našli ten správny, ktorý bude vašej pleti vyhovovať a robil tú prácu, ktorú má. Nespoliehajte sa v tomto prípade moc ani na recenzie, pretože čo sedí niekomu, nemusí sedieť vám. A tiež je dobré v prípade krémov brať do úvahy, že drahšie neznamená lepšie. Samozrejme, je dobré sa riadiť tým, čo sa píše na balení, či je teda krém určený na mastnú alebo suchú pleť. Celkovo platí, že hustejšie krémy sú viac hydratačné, takže sa skúste pozerať skôr po takých typoch krémov. No napríklad krémy s gélovou konzistenciou sa lepšie vsiaknu do pleti a hlbšie ju hydratujú. V krémoch si jednoducho musíte nájsť sami toho vášho favorita, ktorého si už potom budete kupovať dookola.