MagazínŽena.sk
www.KuponyZdarma.sk

Trápia vás problémy so zrakom? Čo tak vyskúšať operáciu očí.

22. december 2016 autor Redakcia, kategória Zdravie

Už vás nebaví vyhadzovať peniaze za šošovky, okuliare nenosíte pre ich nepraktickosť, trápi vás šedý zákal alebo máte iné problémy so zrakom? Nápomocná môže byť operácia očí.

Trápia vás problémy so zrakom? Čo tak vyskúšať operáciu očí

Čo ma čaká?

Každej operácii predchádza vyšetrenie u očného lekára. Potrebné je totiž zistiť, či ste vhodným kandidátom na tento zákrok. Nasleduje konzultácia s lekárom, ktorý vám na základe vyšetrení odporučí vhodnú metódu operácie, vysvetlí celý zákrok a odpovie na otázky.

Samotný priebeh je bezbolestný a prebieha v lokálnej anestézii – lekár do oka nakvapká kvapky, ktoré ho znecitlivia. Pár dní po operácii môže byť nepríjemných, ale pozitívom je rýchla rekonvalescencia. Do bežného pracovného života sa môžete zapojiť už po 5 dňoch od operácie (v prípade najmodernejších laserových operácii krátkozrakosti dokonca už na druhý deň). Samozrejme je treba počítať s istými obmedzeniami v podobe špeciálnych kvapiek, limitovaného času stráveného čítaním, za počítačom a televízorom.

Aké vady mi pomôže operácia odstrániť?

V súčasnosti sa na operáciu očí využíva najčastejšie laser. Ten dokáže odstrániť problémy s krátkozrakosťou, ďalekozrakosťou, šedým zákalom a poradí si dokonca aj pri eliminácii škúlenia. Vekové obmedzenia prakticky neexistujú – zväčša sa však operujú len osoby staršie ako 18 rokov.

Čo ak sa operácia nepodarí?

V niektorých prípadoch sa stane, že sa dioptrie po operácii vrátia. Nie je to neobvyklý jav, no určite patrí medzi zriedkavé. V takom prípade možno operáciu podstúpiť opakovane. Veľa kliník garantuje svojim klientom v prípade potreby záruku dodatočnej operácie.

A čo financie?

Plateniu sa, samozrejme, nevyhnete. Ide však o dlhodobú investíciu, ktorá sa vám po čase určite vráti – ako náhrada za kúpu šošoviek či okuliarov. Operáciu šedého zákalu hradí poisťovňa. Čo sa týka odstránenia dioptrií, ceny sa pohybujú rôzne – začíname približne pri sume 600 € za jedno oko. Využiť sa dajú aj rôzne akcie a zľavové ponuky či dokonca splátkový kalendár.

Foto: Bigstockphoto