Travertín: Prírodný obklad, ktorý v sebe spája dokonalé funkcie a dôstojnosť

Travertín je jedným z najstarších typov kameňa, ktorý sa aj v tomto storočí používa na exteriérové ​​aj interiérové ​​dekorácie. Výhody travertínu hovoria samé za seba, čo prispieva k jeho použitiu. Tento kameň je absolútne šetrný k životnému prostrediu, pretože neobsahuje žiadne škodlivé a nebezpečné látky, ktoré by mohli ovplyvniť ľudské zdravie. Je teda absolútne neškodný a využiteľný zo všetkých strán.

Travertín: Prírodný obklad, ktorý v sebe spája dokonalé funkcie a dôstojnosť
Travertín: Prírodný obklad, ktorý v sebe spája dokonalé funkcie a dôstojnosť (Foto: travert.sk)

Dokonalá atmosféra splynutia s prírodou

Travertín možno ľahko spracovať. Nie je to drahý materiál, ale svojim výzorom naopak pôsobí veľmi luxusne. Ďalšou výhodou tohto kameňa je to, že jeho prednosti sa časom zvyšujú. V priebehu rokov sa travertínový produkt stáva silnejším a vďaka špecifickej štruktúre povrchu pôsobí naozaj vkusne. Dosky z travertínu dodávajú vašej konštrukcii teplo a pohodlie, čo automaticky vytvára dokonalú atmosféru splynutia s prírodou.

V súčasnosti sa travertín používa častejšie ako mramor alebo akýkoľvek iný druh kameňa, a to najmä z dôvodu jeho výhodných vlastností. Používa sa na oblúky, chodníky a terasy na záhrade a najlepšie sa hodí pre stĺpy a ich obklady. Ako jeden z mála materiálov nezhorší vzhľad vášho dizajnu, ale naopak dá konkrétnym častiam určitý a špecifický ráz.

Moderný a odolný interiér

Vkusná travertínová dlažba je tiež veľmi krásna a najmä odolná proti vlhkosti. Vďaka tomu je vhodná pre pracovnú plochu kuchyne ako aj obklad kúpeľne.

Pokiaľ ide o interiérové ​​dekorácie, travertín je vhodný, pretože sa považuje za najlepší a najodolnejší materiál zo všetkých obkladových produktov, ktoré sa kedy na trhu objavili. Jeho farba hovorí sama za seba. Dodáva celej miestnosti harmóniu a pohodu a jeho kresba vytvára z týchto priestorov originálne miesto.

Travertín je ideálny aj na dekoráciu krbu a stien. Vyzerá dobre v interiéri domu, ale aj v okolí vašej terasy. Ide o materiál s dokonalou možnosťou kombinácie s inými prvkami. Myslíme, že viac dôvodov pre jeho kúpu asi nepotrebujete.

Text: PR