V júli sa môžeme tešiť na pokračovanie Spidermana, odhaliť s Valeriánom mesto Alfa alebo nahliadnuť do mravov dievčenskej školy

Leto je v plnom prúde. Krásne slnečné počasie sa strieda s menej sympatickým daždivým. Ako trávite voľné chvíle letnej pohody? Grilovanie na záhrade, posedenie s rodinou a priateľmi, či návrat ku nenáročným športom, na ktoré sme vplyvom chladného vzduchu počas iných období nemali čas a dnes sme si čas našli. Možností je kvantum a je len na nás, čo si zvolíme. Neskromne si myslíme, že výber dobrého filmu k pestrému tráveniu voľného času rozhodne patrí. Pozývame vás do kín, pretože opäť dokážu prekvapiť rôznorodým typom filmov, ktorým nepochybne prídete na chuť. Bez ohľadu na to, či je váš filmový vkus viditeľne iný. Prajeme príjemné kultúrne vyžitie!

V júli sa môžeme tešiť na pokračovanie Spidermana, odhaliť s Valeriánom mesto Alfa alebo nahliadnuť do mravov dievčenskej školy

Spider – Man: Homecoming (Spider – Man: Homecoming)

Peter Parker zohráva v živote dve roly. Chráni pokojný spánok obyvateľov od narušiteľov poriadku, ktorí sa snažia rozvrátiť mier. V civilnom živote sa potyká s vlastnými problémami, pri ktorých riešení ako človek veľa ráz zlyhá. Napriek čestným úmyslom sa mu nie vždy darí v živote, akoby chcel. Na to, aby našiel Peter rovnováhu v živote, ho sprevádzajú učiteľ Tom a teta May. Ako si poradí s novým nepriateľom Vulturom, ktorý neváha použiť bezcharakterné metódy k víťazstvu, môžete sledovať už čoskoro.

Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia
Premiéra v kinách: 06. 07. 2017

V utajení (Unlocked)

Alice Racine, agentku CIA, presunú na menej rizikovú pozíciu. Skúsená profesionálka už raz zlyhala a vláda nechce viac riskovať. Okolnosti sa vyvinú v prospech nasadenia agentky do terénu. Militaristické skupiny zosnovali vražedné plány odpálenia biologických zbraní v Londýne. Podarí sa agentom CIA odhaliť deštruktívne plány, skôr ako realizujú svoj zámer a vezmú život nevinným civilistom?

Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia
Premiéra v kinách: 06. 07. 2017

Láska stojí za všetko ( Everything, Everything)

Madeleine je mladé dievča, ktoré má rovnaké sny ako jej rovesníci – žiť život naplno a užívať si ho každým nádychom. Na rozdiel od väčšiny zdravých mladých ľudí, si nemôže dovoliť realizovať jednoduché ciele. Trpí vážnou chorobou, ktorá v interakcii so svetom navôkol spôsobí v jej tele šok, aký nemusí odvážne dievča prežiť. Preto žije celý svoj život v modernom dome s mamou a zdravotnou sestrou, ktorá pribehne kedykoľvek sa naskytnú komplikácie. Do susedstva sa prisťahuje sympatický mladík, vďaka ktorému sa Madeleine rozhodne postúpiť vážne riziko a vyjde z domu, aby okúsila ako chutí život.

Hodnotenie podľa CSFD: 68 %
Premiéra v kinách: 13. 07. 2017

Oklamaný (The Beguiled)

Dôstojník John MacBurny je vážne zranený. Jeho nevládne telo leží v lese a sám si nedokáže pomôcť. V tom istom čase sa po lese prechádza dievča z dievčenskej internátnej školy v susedstve. Vydesené dievča donesie zraneného dôstojníka do školy, kde mu pomôžu vyzdravieť. Muž sa odmieta vrátiť do zúriacej občianskej vojny a padnúť v boji. So ženským osadenstvom uzavrie dohodu, že sa môže u nich skrývať. Postupom času zvedie nielen učiteľku, ale aj  študentky. Do jeho osídel padne aj radikálna riaditeľka. Zbavia sa ženy nepozvaného hosťa alebo ich dokáže zmanipulovať až do takej miery, že spôsobí vnútorné rozpory medzi opačným pohlavím?

Hodnotenie podľa CSFD: 71 %
Premiéra v kinách: 13. 07. 2017

Valerián a mesto tisícich planét ( Valerian and the City of a Thousands Planets)

Vládni agenti kontroly území, Valerián a Laurelin sa vydajú na vesmírnu misiu do vzdialeného mesta Alfa, aby preskúmali, či obyvateľom nehrozí nebezpečenstvo invázie vesmírnych cudzincov. 17 miliónov obyvateľov mesta Alfa je dostatočný dôvod na to, aby cestovatelia vypátrali skutočný dôvod obliehania okolo Zeme. V závere sa dozviete, či sa z ľudí a vesmírnych jedincov stanú spojenci alebo budú proti sebe bojovať o Zem.

Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia
Premiéra v kinách: 20. 07. 2017

Foto: Spider – Man: Homecoming