MagazínŽena.sk
www.KuponyZdarma.sk

Vianoce a zdravý životný štýl

8. december 2016 autor Redakcia, kategória Pôžitky z kuchyne

Že toto slovné spojenie nejde veľmi dohromady? Nedajte sa zmiasť. Aj vianočné sviatky sa dajú prežiť bez následkov na vašej postave. Vďaka našim typom a vašej chuti niečo zmeniť môžu byť pre vás tieto Vianoce iné ako doteraz!

Vianoce a zdravý životný štýl

Vianočný pohyb
Na Vianoce sa oplatí upustiť od konzumného spôsobu života. Vsaďte na aktivitu a využite voľné dni, ktoré sa vám ku koncu roka ponúkajú! Nemusia to byť hory-doly, hoci…práve hory a turistika sú počas zimy neopakovateľné. Vyrazte niekam von, s rodinou, partiou alebo najlepším kamošom či kamoškou. Napríklad na lyžovačku. Veď to staré známe „spomaliť na Vianoce“ sa nemusí premietnuť len do sedenia pri televízore.

Pestrá strava
Či si to chceme pripustiť alebo nie, jedným zo symbolov Vianoc sú aj stoly plné skvelého jedla. Hoci zabíjačky už nie sú v našich končinách tak častým javom ako kedysi, klobásky ani počas Vianoc nechýbajú. Aj keď sú domáce, nepreháňajte to s nimi. A keď už, tak si k nim zahryznite nejakú tú zeleninku. Odľahčíte tak svojmu tráveniu a ostane vám viac energie. Prípadne využite zdravé recepty a tento rok napečte niečo sladké a zdravé. Ako ingrediencie sa skvele hodia orechy, tvaroh a čerstvé alebo sušené ovocie.

Čo so štedrou večerou
Celý deň sa postiť a večer to „zabiť“ večerou s niekoľkými chodmi. To nie je zrovna prototyp zdravého životného štýlu. Aj toto zdanie však trochu klame. V našich podmienkach pozostáva štedrá večera v zásade zo dravých surovín. Napríklad taká kapustnica. A aj kapor či iná ryba môžu byť, veď obsahujú množstvo hodnotných bielkovín a tukov. Ako trochu problematická záležitosť sa javí jedine zemiakový šalát. Ak si ho však namiesto majonézy dochutíte trebárs bielym jogurtom, bude to super aj z hľadiska racionálnej výživy. Nie, Vianoce by nemali byť o prejedaní sa. Na druhej strane ani o hladovaní.

Zdroj a foto: PR