Letné líčenie – ako sa namaľovať do vysokých teplôt?

Každá z nás chce pôsobiť upravene, nech je vonku snehová búrka alebo vysoké letné teploty. Práve v lete je to s mejkapom komplikovanejšie, pretože sa viac potíme a tým pádom môže zliezť z tváre. Stačí vám ale poznať pár tipov a trikov na to, ako mejkap poriadne zafixovať a aké produkty použiť. Predĺžite tak jeho výdrž a aj po niekoľkých hodinách budete vyzerať, ako keby ste sa práve nalíčili.

Letné líčenie – ako sa namaľovať do vysokých teplôt? (Foto: unsplash.com)

Dostatok púdru

Púder je počas leta vaším najlepším kamarátom. A to aj v takom prípade, ak ho po zvyšok roka nepoužívate, pretože máte suchú alebo normálnu pleť. Ako sme už spomínali, tak počas leta sa viac potíme, nie len na tele, ale aj na tvári. Použitie púdra zabezpečí, že sa nezačnete tak rýchlo lesknúť, mejkap sa nebude odtláčať ani rozmazávať. V podstate ho zamknete na tvári, aby sa odtiaľ nepohol. Okrem púdru je možné použiť aj špeciálne papieriky, ktoré priložíte párkrát na pleť a odsajú nadbytočnú mastnotu.

Použite krémové produkty

Všeobecne platí, že krémové produkty majú lepšiu výdrž, než pudrové. Je to možno paradox, keďže mejkap je tekutý a bez púdru zlezie z tváre rýchlejšie. No ak máte suchú, normálnu alebo zmiešanú pleť, tak si na leto zaobstarajte krémový bronzer, lícenku, rozjasňovač a pokojne aj krémové tiene. Tie dokonca bývajú aj vodeodolné. Ich dlhá výdrž je v tom, že sa pekne vpijú do pleti a po nanesení sa uzamknú. Pre mastnú pleť tieto produkty až tak neodporúčame.

Menej je viac

Čomu by ste sa mali v lete určite vyhnúť, tak je ťažký a vysoko krycí mejkap, rovnako aj množstvu vrstiev mejkapu. V prvom rade – vaša pleť potrebuje dýchať a v horúčavách pod kopou mejkapu to nie je také jednoduché. V druhom rade – keď použijete nízko krycí mejkap, tak aj keby sa vám niekde zotrel, nebude to tak vidieť, ako pri plne krycích mejkapoch. Počas leta nechajte pleť žiariť a ukážte jej prirodzený vzhľad.