Aká by mala byť správna svadobná kytica? Poradíme vám!

Každá nevesta prechádza pred svojím veľkým dňom prípravami, ktoré sa niekedy zdajú nekonečné. Šaty, topánky, účes, líčenie,… Je tu však aj jeden doplnok, ktorý nie je o nič menej dôležitý. Svadobná kytica by tiež mala byť šitá na mieru. Ako? To sa dozviete v nasledujúcom článku.

Aká by mala byť správna svadobná kytica? Poradíme vám!
(zdroj: unsplash.com)

Previsnutá, guľatá alebo úzka?

Prvé a najzákladnejšie pravidlo je, že čím sú šaty nevesty zdobenejšie, tým jednoduchšia by mala byť kytica. Ďalším dôležitým detailom je to, aký typ kytice budete mať. Vyššie nevesty s jednoduchými šatami by mali mať previsnutú svadobnú kyticu, ktorá vyzerá ako vodopád a nosí sa prehodená cez ruku. K jednoduchým elegantným šatám sa tiež hodí úzka svadobná kytica. Ak je navyše nevesta silnejšej postavy, dlhá stonka jej postavu opticky pretiahne. Takúto kyticu je najlepšie nechať si urobiť z kálií alebo ruží. K drobnejším postavám je ideálna guľatá svadobná kytica. Ak budete mať navyše aj rozšírené svadobné šaty, je guľatá kytica naozaj tou správnou voľbou.

Ruže sú klasika

Ak túžite skôr po kytici, ktorá by podčiarkla vašu osobnosť a nechcete prísť s ničím typickým a zaužívaným, vsaďte na fantáziu dobrej floristky. Tá vám určite poradí aj to, aké kvety by mala kytica obsahovať. Najobľúbenejšími svadobnými kvetmi sú, samozrejme, ruže. Ide o symbol lásky a nepoškvrnenosti, obzvlášť, ak sú ruže biele. Nechýba jej ani nostalgia a romantika a všetky nevesty, ktoré milujú klasiku, by ruže určite mali na svadbe mať. Ak nie ste na ne alergická, siahnite pokojne aj po ľaliách – tie symbolizujú predovšetkým čistotu, nevinnosť, cudnosť a cnosť. Znamenajú ale aj šťastie a teplo domáceho krbu. Do svadobných kytíc sa hodia aj orchidey, pivonky, tulipány, frézie, gerbery alebo margaréty.

Kytica podľa ročných období

Farba kytice by určite mala ladiť s farbou šiat. Obľúbenými a ladiacimi farbami sú biela, ružová, broskyňová, smotanová, červená a dokonca aj zelenožltá s bielymi doplnkami. Nezabudnite tiež na to, že so svadobnou kyticou by mala ladiť aj všetka ostatná kvetinová výzdoba na svadbe. Inšpirovať sa môžete aj ročným obdobím, v ktorom sa bude svadba odohrávať. Letné svadby si pýtajú pestrofarebné kombinácie a ak máte radi rustikálny štýl, hodí sa práve v tomto ročnom období. V jeseni kombinujte kvety s plodmi, ako napríklad makovice, žalude alebo šípky. Zimu zasa krásne dokreslia decentné kvety v bielych, jemných pastelových alebo kontrastných červených farbách. Pastelové, ale aj výraznejšie farby sa hodia tiež na jar.