Čierna alebo hnedá – používate správnu farbu maskary?

Pri kupovaní maskary obvykle vyberáme z typov kefiek – gumenných, s umelými štetinkami, na objem, predlžujúce, také, ktoré riasy vytočia,… Najväčšia diskusia však momentálne prebieha ohľadom výberu farby riasenky. Čierna je stále voľbou čísla jedna, avšak hnedá jej už šliape na päty. Viete prečo?

Čierna alebo hnedá - používate správnu farbu maskary?
(zdroj: unsplash.com)

Berte ohľad na odtieň svojej pleti

Riasenky by sme mali v prvom rade používať na zvýraznenie svojich prirodzených rias. Vizážisti preto odporúčajú pri výbere maskary prihliadať na farbu svojich rias aj tón pleti. Maskara by mala byť o niečo tmavšia, než je prirodzená farba mihalníc. V prípade, že ste svetlejší typ a máte svetlejšiu pleť aj svetlejšie riasy, hnedá maskara môže na vašich očiach vyniknúť oveľa viac, než čierna. Stredne tmavá a tmavšia pleť potrebuje skôr čiernu verziu riasenky.

Samozrejme, farbu by ste mali prispôsobiť aj udalosti, ktorej sa práve plánujete zúčastniť. Ak si neviete vybrať, nechajte si poradiť, nákupná poradňa radí, aký je najlepší make up s prihliadnutím na cenu, zloženie a výsledný efekt.

Skúste kombinovať

Doladiť by ste sa mali aj k farbe nechtov, zvyšnému líčeniu a oblečeniu. Hnedá je všeobecne jemnejšia a vďaka nej vyniknú svetlé pery. Čierna maskara je zasa naopak výrazná sama o sebe, preto z celého líčenia vynikne najviac ona. Dokonalou možnosťou je aj kombinácia oboch farieb riasenky – čiernu môžete naniesť na horné riasy a hnedú na tie spodné. Má to výhodu aj v tom, že vďaka hnedej na spodnej časti oka sa vyhnete čiernym kruhom pod očami a rozmazanému mejkapu. Ak nakupujte online, nezabúdajte na zľavové kódy, ako napríklad promo kódy Notino, ušetriť môžete aj desiatky eur.

Hnedú nie v staršom veku

Čierna špirála vynikne na akomkoľvek type mihalníc. Samozrejme, hnedú môžete zvoliť aj v prípade, že máte čierne mihalnice. Nevynikne však tak, ako na tých svetlejších. Platí však, že hnedá maskara dokáže pozdvihnúť aj tmavé riasy, a tak budú pôsobiť plnšie a vyzerať dlhšie. Dajte si však pozor v prípade, že máte začervenané očné okolie, čo sa bežne deje hlavne v staršom veku. Hnedá riasenka má v sebe aj červené tóny a mohla by začervenanie zvýrazniť, čo spôsobí, že budete vyzerať staršie a unavenejšie. A to rozhodne nie je cieľom líčenia na akúkoľvek príležitosť.