Chystáte sa upraviť si obočie doma? Na toto by ste mali myslieť

V súčasnosti je obočie práve tou časťou tváre, ktorú chce mať každá žena vždy dokonale upravenú. Mnoho žien bežne funguje bez make-upu, ale obočie musia mať každý deň pekne spravené. Ak sa aj vy chystáte si upraviť doma obočie bez pomoci kozmetičky, na toto by ste nemali zabudnúť.

Chystáte sa upraviť si obočie doma? Na toto by ste mali myslieť
Chystáte sa upraviť si obočie doma? Na toto by ste mali myslieť (zdroj: Shutterstock.com)

Pre jednu je úprava obočia radosťou, pre druhú utrpením. Ak viete ako na to, obočie si viete upraviť rýchlo a efektívne. Čím začať?

1. Trhanie chĺpkov

Každá žena má geneticky daný tvar obočia. Ak vidíte, že mimo hlavnej línie obočia vyrastá niekoľko bočných chĺpkov, zoberte pinzetu a chĺpky vytrhnite. Naša rada znie, aby ste chĺpky vytrhávali v poobedných hodinách, kedy pleť nie je príliš unavená, ale je prebratá. Zároveň si pred trhaním môžete dať sprchu, pretože horúce výpary zvlhčia obočie a bude sa vám lepšie trhať.

2. Farbenie obočia

Ak ste dosiahli presne taký tvar obočia, aký ste chceli, môžete sa pustiť do farbenia. Farby na mihalnice a obočie nájdete väčšinou v jednej sekcii a práve tu si dávajte pozor. Snažte sa vybrať si farbu, čo najpodobnejšiu farbe vášho obočia. Ak by ste takú nevedeli nájsť, vždy je lepšie kúpiť si tmavší odtieň a použiť ho menej ako mať svetlejšie obočie než vlasy.

Pri farbení sa snažte vyplniť najmä prázdne miesta v obočí, nemusíte nutne farbiť celé obočie. Veľmi vám môžu pomôcť pomôcky k farbeniu. Patrí medzi ne napríklad ochranné papieriky pod oči, aplikačné tyčinky, rôzne štetce alebo odstraňovač farby z pokožky.

3. Zafixovanie

Ak chcete, aby vám namaľované a doplnené obočie vydržalo čo najdlhšie, je potrebné ho zafixovať. Na fixáciu sa používajú špeciálne fixujúce gély, ktoré vyzerajú podobne ako špirála na oči. Ich použitím docielite skvelý výsledný efekt. Zafixovaním tiež máte istotu, že sa vám obočie nerozmaže.

Komerčný článok