Doprajte si pitnú vodu tej najvyššej kvality
Fráza, že zdravie má každý len jedno, sa môže síce zdať obohraná, ale je viac než pravdivá a presná. Každý, kto si vedome dáva pozor na svoje telo, organizmus a myseľ, sa možno niekedy zamyslel aj nad tým, že dôležitosť pitného režimu nesúvisí len s objemom prijatých tekutín, ale aj ich kvalitou.
V našich zemepisných končinách máme to šťastie, že pitná voda je všade a je jej dostatok. Až taký, že sa ňou umývame a splachujeme toaletu.
Na tvrdosti záleží
Aby ste však nepociťovali dôsledky príliš tvrdej vody na sebe alebo na svojich domácich spotrebičoch, je dobré zmerať si jej vlastnosti a prípadne nainštalovať zmäkčovač vody na potrubie, čím jej vlastnosti zmeníte. Už vás viac nebude trápiť vysušená pokožka, ľahšie sa vám vymyje šampón z vlasov a prestanete bojovať v domácnosti s nepríjemným vodným kameňom. Ten vás pri neriešenej situácii môže stáť naozaj nemalé peniaze, pretože môže zničiť práčku, umývačku riadu alebo rýchlovarnú kanvicu. Zbavte sa ho raz a navždy.
Pitný režim
Je všeobecne známe, že bežný aktívny dospelý človek by mal za deň vypiť približne dva až tri litre vody. Hovoríme o čistej vode, ktorá organizmus hydratuje, vďaka čomu aj telo správne funguje. Musíte však prijímať nezávadnú vodu očistenú od nežiaducich látok.
S tým vám pomôže ionizátor vody, ktorý z nej odstráni chlór, ťažké kovy či pesticídy. Ionizátor upravuje pH vody, a teda znižuje jej kyslosť, ktorú ľudský organizmus nepotrebuje, pretože s kyslosťou sa znižuje odolnosť proti vírusom a chorobám.
S nezávadnou vodou si sledujte jej denný príjem. S akútnym nedostatkom vody môžete pozorovať znaky dehydratácie, bolesť hlavy, jej krútenie pri prudších zmenách polôh. Pri dlhodobom nízkom príjme tekutín vás potrápia problémy s padaním vlasov, zvýšená lámavosť nechtov či problémy s pleťou. To sú viditeľné znaky. Horšie na tom budú vaše obličky, tak ich netrápte a pite dostatok čistej vody.
Komerčný článok