Patríte k shopoholikom? Poradíme vám, ako aj pri častom nakupovaní šetriť

Nakupovanie sa stalo bežnou súčasťou nášho života, či už ideme po práci do potravín po čerstvé pečivo, alebo si musíme aspoň raz za mesiac kúpiť niečo nové na seba. Najnovším trendom sa stalo aj nakupovanie cez internet. Ktorý spôsob nakupovania je teda najvýhodnejší, aby to v pohode prežila aj naša peňaženka?

Patríte k shopoholikom? Poradíme vám, ako aj pri častom nakupovaní šetriť
(zdroj: unsplash.com)

Black Friday? Áno, ale…

Termíny výpredajov si asi všetci shopoholici značia do kalendára červeným písmom. V skutočnosti je to naozaj jedna z možností, ako nakúpiť výhodnejšie a pod cenu samotných produktov. Netreba sa však nechať totálne zblbnúť – to znamená nenakupovať veci, ktoré nepotrebujete. S tým súvisí nás ďalší tip. Konzumná spoločnosť sa totiž vyznačuje tým, že nakupujeme veľa, ale v skutočnosti nakúpené produkty vôbec nevyužívame. Ak chcete ušetriť, kupujte to, čo naozaj využijete a potrebujete. To, že si občas doprajete nejaký drahší rozmar, je síce v poriadku, ale nemalo by sa to stať pravidlom.

Newsletter nemusí byť vždy spam

Možno nepatríte k skupine ľudí, ktorej takéto nakupovanie vyhovuje, ale jednoznačne vám to pomôže ušetriť – nakupovanie z druhej ruky. Či už ide o second handy, bazáre alebo predaj cez sociálne siete, nájdete tam naozaj aj zachovalý a kvalitný tovar za smiešnu cenu. Chcete mať o výpredajoch a rôznych akciách prehľad? Nie je nič jednoduchšie, ako sa prihlásiť na odber noviniek konkrétneho internetového obchodu a dostávať každý mesiac do mailovej schránky tie najčerstvejšie informácie. Presne tak, ako sme kedysi dostávali do našich klasických schránok letáky.

Zbierajte body a zľavy

V kamenných obchodoch vám určite veľmi často pri nakupovaní ponúkajú vernostné karty. Je to naozaj výhoda, v prípade, že nakupujete väčšinou v tom istom obchode. Oveľa zaujímavejšie vernostné programy majú ale internetové obchody, ktoré ponúkajú aj rôzne kupóny alebo jedinečné zľavy na vaše obľúbené produkty nie iba u jednej značky. Výhodou internetových obchodov je totiž predovšetkým množstvo ponúkaného tovaru a značiek. Zatiaľ čo v prípade kamenných obchodov vás stojí dosť námahy a času zistiť, ktorá ponuka je najvýhodnejšia, na internete ide o pár klikov. Najviac zliav nájdete na stránkach www.kuponyzdarma.sk, kde sú tisíce zliav do stoviek známych obchodov.