4 tipy pre ženy, ako neminúť celú výplatu, ale nakúpiť všetko, čo potrebujete

Určite to poznáte. Vyhradíte si jeden deň na nakupovanie, presne viete čo si chcete kúpiť a máte na to určený rozpočet. No a po pár hodín prídete domov, máte plné nákupné tašky, no v podstate v nich ani náhodou nemáte to, čo ste vlastne potrebovali a peňaženku máte opäť prázdnu. Ako teda nakupovať tak, aby ste si kúpili presne to čo potrebujete a nemíňali na veci, ktoré nakoniec ani nebudete nosiť? Tu je pár tipov na rozumné nakupovanie. 

Tipy pre ženy, ako neminúť celú výplatu, ale nakúpiť všetko, čo potrebujete (Foto: unsplash.com)

1. Napíšte si zoznam a vopred nákup premyslite

Potrebujem ďalšie čierne nohavice? Alebo potrebujem ďalšiu farebnú blúzku? Ak pôjdete na impluzívny nákup bez premýšľania, je veľká pravdepodobnosť, že sa vám opäť podarí kúpiť niečo, čo ani nepotrebujete a koniec koncov ani to nevyužijete. Napíšte si teda presný zoznam, čo potrebujete, ako to má konkrétne vyzerať a približne v akej cenovej kategórií by sa mala táto vec pohybovať.

2. Akcie – najväčší nepriateľ

Uvedomujete si vlastne, ako na nás vplývajú akcie a tie žiarivé červené cenovky? Keď vidíme, že je niečo v akcií a tú cenu pred zľavou, ešte viac nás to motivuje ku kúpe. A často to býva tak, že tam ani žiadna zľava nie je, celkovo to je len marketingový ťah. Áno, občas sa to vyplatí, no pozerajte sa skôr na to, čo potrebujete, ako na to, čo je momentálne v najväčšej zľave.

3. Kvalita vs. kvantita

Tento bod sa spája s tým, čo sme spomínali vyššie. Skúste skôr do vecí investovať, ako keby ste mali nakupovať lacné veci a v zľavách, ktoré vám vydržia maximálne jednu sezónu. Ak investujete do kvalitných vecí, ktoré sú jednoduché a nadčasové, máte istotu, že vám vydržia roky. Dôležitá je ale taktiež starostlivosť, no to je zas téma na iný článok.

4. Nezabúdajte na kupóny

Ak sa už predsa len rozhodne zhrešiť v podobe nakupovania, robte to rozumne. Postupujte ideálne podľa zoznamu, každú položku zvážte. V neposlednom rade bez ohľadu na to, v ktorom obchode idete míňať, na stránkach KuponyZdarma.sk sú kupóny a zľavové kódy pre stovky obchodov. Nájdete tu tisíce zliav, vďaka ktorým okamžite môžete ušetriť. Obľúbený je zľavový kód so zľavou celých -50% na celých nákup na ZOOT.sk či -30% na všetko na Answear. Aj keď viaceré zľavy platia len krátkodobo, na webe si vždy vyberiete veľa skvelých zliav.