Akých filmových noviniek sa dočkáme v marci 2018?

Prvý jarný mesiac roku 2018 priniesol do kín niekoľko filmových noviniek, ktoré odštartujú nepredvídavou návštevou z minulosti, kliatby opátstva vo Westminster alebo nostalgickou spomienkou na bojovníka za demokraciu – Karla Kryla. Nech sa rozhodnete pre ktorýkoľvek film v programe kina, veríme, že vaše kultúrne zážitky budú príjemné.

Akých filmových noviniek sa dočkáme v marci 2018?
Akých filmových noviniek sa dočkáme v marci 2018?

Tlmočník (Tlumočník)

Dvaja starí páni sa rozhodnú pátrať po stopách svojich predkov z druhej svetovej vojny. Cesta, počas ktorej sa zoznamujú dvaja rozdielni ľudia. Jeden pochádza z rodiny nacistického veliteľa a druhý je potomok zavraždeného žida v koncentračnom tábore. Ako sa môže skončiť cesta dvoch úplne rozdielnych ľudí? Predstavujeme vám film, ktorý ukáže obe strany mince.

Hodnotenie podľa CSFD: 65 %
Premiéra v kinách: 01. 03. 2018

Winchester: Sídlo démonov (Winchester)

Opátstvo Winchester je obrovská stavba s rozsiahlym pozemkom a bohatým vybavením izieb. Lady Winchester preferovala prácu odvedenú načas a bez meškania. Majstri, ktorí sa s prácami oneskorili za svoju chybu kruto zaplatili životom. Dom po rokoch besného vyvražďovania personálu a robotníkov je prekliaty. Bude sa krvavá história domu a jeho pracovníkov znovu opakovať?

Hodnotenie podľa CSFD: 61 %
Premiéra v kinách: 01. 03. 2018

Bratříček Karel (Bratříček Karel)

Karel Kryl je symbolom nezlomnej vôle a odhodlania bojovať s hodnotami spoločnosti obmedzenej komunistickým režimom. Jeho osobnosť ostane navždy v mysliach ľudí žijúcich v bývalom Československu a bude sa spájať s odvahou zmeniť nefungujúce veci v prospech blahobytu občanov. Pozrite si očarujúci filmový dokument o podporovateľovi demokracie v dobe komunizmu.

Hodnotenie podľa CSFD: 85 %
Premiéra v kinách: 01. 03. 2018

Prezident Blaník (Prezident Blaník)

Tonda Blaník, česká celebrita, ktorá sa často riadi príslovím „čo na srdci, to na jazyku“, sa rozhodne kandidovať na českého prezidenta. Rozbehne nákladnú politickú kampaň, oslovuje voličov, usporadúva politické stretnutia. Podarí sa extrovertnému humoristovi presvedčiť voličov, že on je ten správny na poste najvyššej hlavy štátu?

Hodnotenie podľa CSFD: 77 %
Premiéra v kinách: 15. 03. 2018

Oni 2 : Nočná korisť ( The Strangers: Prey at Night)

Mladý pár ubytovaný v kempe si chce užiť spoločné chvíle a stráviť víkend v prírode. Okolo ich karavanu sa pohybuje pochybný človek s maskou na hlave, ktorý sa pokúsi zabiť každého žijúceho návštevníka v kempe. Sledujte spolu s nami boj o prežitie so psychotickým vrahom.

Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia
Premiéra v kinách: 15. 03. 2018