5 tipov na kino novinky pre ženy na apríl 2017

Svieži jarný apríl sa k nám prihovára príjemným počasím, bohatou zásobou slnečných lúčov a dlhými dňami. Po dlhom a náročnom dni v práci, času venovanému rodine a iným starostiam si nájdite čas pre seba – ak vám v tejto chvíli nič nenapadá, ako zahnať dlhú chvíľu a spríjemniť si večer, my jeden tip máme: čo tak kvalitný film v kine? Prepracovaný scenár, dejová línia, herecké obsadenie, zvukové efekty… divák ulahodí všetkým zmyslom a o chvíľu sa dostaví pocit katarzie – duchovnej očisty od starostí a problémov. Môže byť alternatíva? My sme rozhodne za a dopĺňame niekoľko filmových lahôdok! Prajeme príjemne strávený čas.

Grave (Raw)

Grave (Raw)

Šokujúci film rozdeľuje divákov na dve skupiny: tí, ktorí sa nemôžu pozerať na absurdnosť brutality a zvrátenosti filmu a tých druhých, ktorí sú uchvátení reálnymi, neskreslenými zábermi živočíšnosti a surovými zábermi. Justine je mladé dievča a zarytá vegetariánka. Dostane sa na veterinárnu školu, kde ju pri jednej zo študentských udalostí prinútia zjesť mäso. Odvtedy sa z nej stáva niekto iný – živočíšna bytosť so sklonmi ku kanibalizmu, riadiaca sa pudmi sebazáchovy – uspokojiť životné potreby.

Premiéra v kinách: 06. 04. 2017
Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia

Trailer k filmu

Chatrč (The Shack)

Mack ide s rodinou a priateľmi na pár dňový výlet do Oregonu. Život a fungovanie jeho rodiny sa zmení od chvíle, ako jeho najmladšiu dcéru Missy unesie lienkový vrah. Polícia a vyšetrovacie jednotky pátrajú do posledných síl, no po zmiznutom dievčatku niet ani stopy. Vrah po sebe zanecháva len zopár málo čitateľných dôkazov na určenie, kde mohol Missy zavliecť. Mack stráca pôdu pod nohami. Po dlhšom čase, keď sa pátranie spomalí, Mack dostane záhadný odkaz od Tato, aby prišiel do chatrče. Zúfalý otec nevie čo robiť a preto sa vydá na cestu do Oregonu a do chatrče, kde našli Missino zakrvavené oblečenie. Prichádza na miesto svojho najväčšieho smútku, aby sa zmieril s Bohom a dal mu odpovede na nezodpovedané otázky. Príbeh nás prijme zamyslieť sa nad tým, čo je v  živote dôležité a akú úlohu v živote zohráva viera.

Premiéra v kinách: 13. 04. 2017
Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia

Trailer k filmu

Cuky Luky film

Možno máte plné zuby komercializovania spomínanej vtipnej dvojky, ale ich film rozhodne stojí za vzhliadnutie. Cuky je neúspešná bloggerka bažiaca po uznaní spoločnosťou a Luky atraktívna žena obletovaná mužmi. Luky sa snaží uloviť všemožnými spôsobmi správneho muža, avšak akosi sa jej nedarí. Zaumieni si, že keď sa z nej stane Miss, bude mať oveľa väčšie šance získať to, čo hľadá. Konflikt dvoch bláznivých priateliek vznikne, keď sa Cuky stane Miss, bez toho, aby sa o to vôbec snažila. Zvládne Luky úspech svojej priateľky alebo sa ju bude snažiť podlo zdiskreditovať? Netrpezlivo očakávame záver!

Premiéra v kinách: 20. 04. 2017
Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia

Trailer k filmu

Uteč (Get out)

Zamilovaná dvojica Rose a Chris sú kombinácia bielej a tmavej farby čokolády. V 21. storočí na tom nič čudné nie je, rovnoprávnosť platí pre všetkých rovnako. Mladí ľudia sa vyberú na návštevu ku Rosiným rodičom. Rodičia nemajú námietky pre ich lásku, všetko funguje tak ako má. V dome Rosiných rodičoch sa Chris necíti dobre pre čudné pohľady prítomných obyvateľov a ešte čudnejšie správanie čiernych obyvateľov. Všetci sú umelo slušní, šťastní a pohodoví. Jedného dňa sa Chris pre drobnú maličkosť dostane do konfliktu s chlapcom, ktorý sa ho pokúsi zbiť. Odvtedy sa dejú nevídané veci – čierni obyvatelia potichu šepkajú, bieli obyvatelia sa podivne pozerajú a spoločne pokračujú vo vraždení nových hostí. Ako to zvládnu Rose a Chris? Vrátia sa živí tam, odkiaľ prišli alebo ich väčšina čudesných ľudí zmasakruje?

Premiéra v kinách: 27. 04. 2017
Hodnotenie podľa CSFD: 79 %

Trailer k filmu

The Circle (The Circle)

Ideálna spoločnosť, kde neexistuje chudoba, sociálne rozdiely, diskriminácia či choroby. Na všetko možno nájsť riešenie a v tejto korporácii to vedia najlepšie. Ľudia si nezávidia, radosti a starosti zdieľajú na sieti so svetom. Majú všetko, čo si môžu priať, ale chýba im jediné – vlastné súkromie. Emma Watson stvárňuje v príbehu novú zamestnankyňu, ktorá vie, že súkromie je vec, pre ktorú sa oplatí postaviť do boja proti väčšine. Ako si bude počínať odvážna mladá žena? Dosiahne osobné víťazstvo pred spoločnosťou alebo sa stane martýrkou pre odkrytie tabu v spoločnosti?

Premiéra v kinách: 27. 04. 2017
Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia

Trailer k filmu

Foto: Grave (Raw)