4 spôsoby ako používať micelárnu vodu

Na svete je množstvo čistiacich, tonizujúcich a osviežujúcich kozmetických prípravkov, z ktorých si môžeme vyberať. Jeden ale nad ostatnými predsa len vyčnieva. A tým prípravkov nie je nič iné ako micelárna voda. Nejde o bežnú H2O, ktorú dostanete v kúpeľni po otočení kohútika. Micelárna voda je tekutý roztok, obohatený o micely – akési olejnaté čiastočky, schopné zachytávať nečistoty (odumretú kožu, mastnotu, prach či zvyšky make-upu) na pokožke a účinne ich odstraňovať.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Micelárna voda sa v posledných rokoch stala veľmi trendovou záležitosťou nie len kvôli tomu, že ide o (staro)nový objav, ale tiež pre jej multifunkčnosť. Výrobok sa totiž dá použiť ako… ale veď o jeho použití si prečítate detailnejšie na nasledujúcich riadkoch. V tomto momente prezradíme len toľko, že micelárna voda neobsahuje alkohol, takže predstavuje vhodný výber pre mužov aj ženy každého veku a rôznych typov pleti.

1.Používajte micelárnu vodu na tonizovanie pleti

Micelárnu vodu môžete použiť ako všestranné tonikum. Má totiž silu a moc vytiahnuť všetku špinu a prebytočnú mastnotu z povrchu pokožky a priam vyplachuje jej póry. Jej ľahká receptúra môže vzhľadovo pripomínať vodu, no vďaka svojim vlastnostiam je skvelou čistiacou látkou, ktorá nepotrebuje nijaké zvláštne prísady k tomu, aby bola účinná. Odporúčame po očistení pleti prípravkom podľa vášho výberu použiť práve micelárnu vodu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2. Jemný odstraňovač make-upu

Odstraňovanie make-upu nemusí byť (a vlastne ani by nemalo byť) krutým bojom. Pomôžte si micelárnou vodou, ktorá predstavuje ideálny odstraňovač make-upu. Jemne čistí a odstraňuje jeho zvyšky aj z chúlostivých partií okolo očí. Čistiaci proces je ľahký a osviežujúci a micely pri ňom pomáhajú zaceľovať zvyšky, ktoré na koži zostali. Ako už bolo spomínané, micelárna voda neobsahuje alkohol, takže pri jej použití sa nemusí obávať pálenia či štípanie a to ani v okolí očí a pier.

3. Hydratácia a osvieženie pokožky na cestách

Vzhľadom na to, že použitie micelárnej vody nevyžaduje opláchnutie, je tento prípravok veľmi vhodným „kamarátom“ na cesty. Jeho veľkou výhodou je jednoduché použitie a preto sa stáva skvelým spoločníkom na dovolenkách či pri kempovaní, kde môže byť núdza o dostatok vody v patričnej kvalite. Ak si nabudúce budete do batožiny baliť aj micelárnu vodu, dajte pozor akurát na to, aby ste ju zabalili do veľkosti vhodnej na cestovanie (platí najmä pri preprave lietadlom, kde musíte rátať s istými obmedzeniami pri cestovaní s tekutinami).

4. Vyčistí aj kozmetické pomôcky

V neposlednom rade sa micelárna voda dá použiť aj na čistenie štetčekov. Je predsa vyrobená tak, aby zbavovala povrch (pôvodne povrch pokožky) nečistôt a mastnoty – no to je presne problém aj štetcov na make-up. Ak nebudete mať práve po ruke originál prostriedok na čistenie kefiek a štetcov, môžete bez výhrad použiť aj micelárnu vodu.

Text a foto: PR