5 tipov na kino novinky pre ženy na február 2017

Blíži sa Valentín, daňové priznanie, pôst striedajúci s hojným obdobím. To všetko v sebe ukrýva február. Ťažké dni v práci vystriedajú víkendové pre načerpanie síl v celom týždni. Ako si spríjemníte chvíle oddychu? Bude to prechádzka v prírode, upratovanie, čítanie dobrej knihy, alebo šport? Nech máte na pláne čokoľvek, čas od času je dobré zájsť si do kina na kvalitne prepracovaný film a precítiť dej, zasmiať sa, alebo pouvažovať čo chcel tvorca filmu dielom povedať. Práve na spomínané činnosti, ktoré nám myseľ dovoľuje, sme pripravili niekoľko kino premiér. Veríme, že sa vám budú páčiť.

50 odtieňov temnoty (50 Shades Darker)

Psia duša (A Dog`s Purpose)

Psí priatelia tu pre nás boli od nepamäti. Rástli s nami, keď sme boli malé deti, strážili nás, keď vycítili nebezpečenstvo a oddane na nás vždy doma čakajú, ako sa vrátime z práce. Príbeh malého šteniatka, ktoré rástlo s malým chlapcom, ako mu verný priateľ pomohol pri nadväzovaní kontaktov s dievčatami, alebo sa zjavil všade tam, kde ho bolo v správnej chvíli treba. Jedného dňa si osud vypýtal život starého kamaráta. Pes sa však nestratil a po mnohých rokoch našiel cestu ku svojmu pánovi. Pozrite si púť oddaného psa, ktorý bol svojmu pánovi nablízku celým životom.

Hodnotenie podľa CSFD: 83%
Premiéra v kinách: 02. 02. 2017

Trailer k filmu

Nebo a ľad (La glace et le ciel)

Claud Lorius, uznávaný vedec a polárnik, upozorňuje na dlhotrvajúcu krízu topenia ľadovcov za polárnym kruhom. Jeho túžba objavovať a spoznávať mrazivé ľadovce začala v študentských rokoch, kedy sa vysokoškolák zaoberal štúdiom ľadovcov. Filmová snímka zachytáva bádanie a ochranu ľadovcov, ktoré dali jeho životu zmysel. Čo tu po nás ostane, keď sa ľadovce úplne roztopia a Zem nebude viac zeleno- modrou planétou?

Hodnotenie podľa CSFD: 83%
Premiéra v kinách: 02. 02. 2017

Trailer k filmu

50 odtieňov temnoty (50 Shades Darker)

Dlho očakávané pokračovanie pikantného románu pre ženy sa dočkalo druhej časti. Anastasia nechce byť iba sexuálnou otrokyňou, ktorá splní každé želanie neodolateľnému pánovi Greyovi. Pre jeho nevyspytateľnú povahu ho nechala slobodne ísť. Grey si uvedomil, že to čo k Anastasii cíti, nie sú živočíšne pudy, ale ozajstná láska. Dokážu byť spolu napriek temnej minulosti, ktorá vypláva na povrch?

Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia
Premiéra v kinách: 09. 02. 2017

Trailer k filmu

Ja, Daniel Blake (I, Daniel Blake)

Nielen slovenský sociálny systém má svoje medzery a nedostatky… 50 ročný Daniel z anglického Newcastlu prekoná infarkt a stane sa príťažou pre štát. Poberá smiešne sociálne dávky od štátu a napriek svojmu zdravotnému stavu je nútený ísť pracovať. Vďaka životným útrapám stretne ženu svojho života, Katie. Na tom by nebolo nič zlé, keby Katie nemala 2 hladné krky, o ktoré sa musí postarať. Ako si svojrázna rodina poradí so životom? Stanú sa čakateľmi poberajúcimi sociálne dávky od štátu, alebo nájdu spôsob ako sa vyhrabať z blata?

Hodnotenie podľa CSFD: 82%
Premiéra v kinách: 16. 02. 2017

Trailer k filmu

Zničení láskou (Eperdument)

Láska sa môže zrodiť na tých najmenej očakávaných miestach. Čo sa stane, ak mladá väzenkyňa nájde cestu ku srdcu riaditeľa väznice? Život píše rôzne scenáre – úspešný muž so zázemím, deťmi a manželkou, vymení rodinný život za spaľujúci románik s krásnou neznámou. Otázkou je, či sa krátkodobá známosť vyvinie v niečo viac alebo ostane iba na báze prvotných živočíšnych pudov. Sledujte s nami vzrušujúci príbeh lásky, ktorý napísal sám život.

Hodnotenie podľa CSFD: 72%
Premiéra v kinách: 23. 02. 2017

Trailer k filmu

Foto: 50 odtieňov temnoty (50 Shades Darker)