5 tipov na kino novinky pre ženy na marec 2016

Marec je mesiacom knihy, ale ak by sme si to poňali iným uhlom pohľadu- práve knižná adaptácia je základom pre filmovú kinematografiu. Črtá sa paralela – vznik dobrej knihy nahráva vzniku skvostného scenára a v konečnom dôsledku spájame dobré s užitočným- zvuk a obraz je atribútom kvalitného spracovania z knižnej do umeleckej podoby. Dosť bolo uvažovania, tu sú naše kino tipy!

Prípad SK1

BABYSITTER (DER NANNY)

Clemens je ziskuchtivý developer a na plný úväzok zamestnaný otec svojimi deťmi. Všetko mu prerastá cez hlavu. Pracuje na dôležitom projekte svojej kariéry a ku úspechu mu chýba jediné- vysťahovať nájomníkov z bytového komplexu. Rolf je jedným z nájomníkov, ktorý mu krivdu odmieta odpustiť. Preto sa rozhodne pre diabolský plán pomsty- stane sa opatrovateľom Clemensových detí. Čaká Vás bláznivá rodinná komédia, ktorá poukazuje na základnú vec- deti nesmieme zanedbávať, pretože nám to pekne spočítajú…

HODNOTENIE PODĽA CSFD: 52%
PREMIÉRA V KINÁCH: 03.03.2016

Trailer k filmu

MÔJ KRÁĽ (MON ROI)

Emotívny príbeh popisuje pohľad ženy poznačenej životom a vážnym zranením. Odkázaná na pomoc iných a nemocničné lôžko prehodnocuje všetko, čo sa s jej životom v priebehu prežitých rokov stalo a ako ju to ovplyvnilo. Prechováva v mysli bolestné spomienky na osudového muža Georgia. Vrátia sa ku sebe po dlhom čase odcudzenia alebo im ostane len bolestné zabudnutie?

HODNOTENIE PODĽA CSFD: 74%
PREMIÉRA V KINÁCH: 10.03.2016

Trailer k filmu

CAROL

Strhujúca americká dráha opisuje krehký vzťah dvoch žien, ktoré stoja na opačných stranách spoločenského rebríčka. Carol je vysoko postavená dáma v nóbl spoločnosti, kde sa hmýri klamstvo a skorumpovanosť. Jej milenka je obyčajná predavačka, prirodzene pôsobiaca bytosť v krutom svete, ktorý nemá s nikým zľutovanie. Podarí sa dvom rozdielnym ženám spojiť rozdielne svety a vytvoriť ich symbiózu?

HODNOTENIE PODĽA CSFD: 64%
PREMIÉRA V KINÁCH: 10.03.2016

Trailer k filmu
https://www.youtube.com/watch?v=H4z7Px68ywk

DIVERGENCIA: EXPERIMENT 1.ČASŤ (THE DIVERGENT SERIES: ALLEGIANT)

Horúca novinka pre milovníčky fantasy sérií nabitá dobrodružstvom, akciou a hlavne odvahou hlavných postáv. Systém frakcií je v troskách, svet sa zmieta v mocenskom zápase kto z koho. Víťazstvo si žiada veľké obete. Statočný boj dobrých proti zlu je ohrozený nekalými praktikami nepriateľov. Ako si bude počínať Tris, aby zachránila svojich blízkych? Sledujte, dozviete sa všetko…

HODNOTENIE PODĽA CSFD: zatiaľ bez hodnotenia
PREMIÉRA V KINÁCH: 17.03.2016

Trailer k filmu

PRÍPAD SK1 (L´ AFFAIRE 1)

Kriminálny príbeh sa odohráva v Paríži, roku 1991. Neskúsený detektív Charlie dostane prvý prípad záhadnej vraždy mladej ženy. Investigatívnym vyšetrovaním zistí, že je to viac ako vražda- séria niekoľkých zabití. Nikto mu nechce veriť. 8 rokov chodí páchateľ beztrestne, aby si vyhliadol svoje obete a pripravil ich o život. Francúzska polícia nevie čo s tým, preto sa spojí s detektívom, aby rozlúskli tvrdý oriešok. Film nakrútený podľa skutočnej udalosti.

HODNOTENIE PODĽA CSFD: 81%
PREMIÉRA V KINÁCH: 24.03.2016

Trailer k filmu

Foto: Prípad SK1