MagazínŽena.sk
www.KuponyZdarma.sk

Ako si vybrať správnu kabelku

31. január 2016 autor Redakcia, kategória Móda a krása

Heslo žien, že „čím viac topánok, tým lepšie” nie je jediným takýmto heslom. Už platí aj to, že „čím viac kabeliek, tým lepšie“. Ale ako si ich vybrať tak, aby ani jeden kúsok neskončil niekde v kúte zapadnutý prachom? Dobrá otázka. Aj keď sa môže na prvý pohľad zdať, že sa takto nakupovať nedá, opak je pravdou. Riaďte sa týmito radami a už nikdy po tom, čo z vás vyprchá ošiaľ z nakupovania, nepoviete o novom úlovku „načo som si zase kúpila túto kabelku“. Na čo by ste mali brať ohľad vždy pred tým, ako nejakú kabelku kúpite?

Ako si vybrať správnu kabelku

Berte ohľad na svoju postavu
Tak ako prispôsobujete dizajn a strih oblečenia svojej postave, mali by ste sa tak riadiť aj pri nákupe kabelky. V zásade platí toto pravidlo – vyšším štíhlym ženám pristanú veľké kabelky. Ich výhodou je, že na tvare veľmi nezáleží – či už to bude hranatý alebo oblý, sedia im oba. Plnoštíhlejšie ženy by si zase mali vyberať menšie moderné crossbody kabelky, ktoré vyzerajú ako mesiačik z pomaranča.

Zvážte príležitosť, na ktorú kabelku potrebujete
Ešte predtým, ako sa vyberiete nakupovať, musíte vedieť, či hľadáte kabelky na bežný deň, alebo ste na love nejakej elegantnej na ples. Pretože, ak si nepoviete, že hľadáte listovú kabelku na ples ku svojim vínovým šatám, môže sa stať, že sa domov vrátite s ďalším kúskom, ktorý je síce krásny, ale vôbec túto kabelku nevynosíte.

Akej farby vybrať kabelku
Čierna kabelka je povinnosťou každého ženského šatníka, podobne ako čierne lodičky s uzatvorenou špičkou. Preto, keď budete mať zo dve, tri čierne kabelky rôznych tvarov, bude to super. Výber farby prispôsobte svojmu šatníku a zároveň tomu, aké farby sú v kurze. Túto jar bude letieť hnedá, oranžová, šedá a korálová farba. Prvé tri farby sú ako stvorené na kabelky, smelo do toho.

Dajte si záležať na detailoch
Máte kabelku so striebornými prvkami? Dajte si na seba aj strieborné šperky a hodinky. Že také nemáte? Dnes aj lacné hodinky vyzerajú skvelo a už za 20 € môžete mať strieborné hodinky, ktoré vám na ruku pristanú ako uliate. Dajte si záležať na takýchto drobnostiach, lebo práve od nich závisí, či budete vyzerať bezchybne.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)