MagazínŽena.sk
www.KuponyZdarma.sk

Idete na pohovor? Takto sa oblečte

15. október 2016 autor Redakcia, kategória Móda a krása

Prvý dojem je dôležitý. Dôležitejší, ako si väčšina z nás myslí. Sú to práve prvé sekundy či minúty, ktoré rozhodnú o tom, ako sa na nás budú ľudia ďalej pozerať. Ak prídete na pohovor s meškaním, neospravedlníte sa a budete žuť žuvačku, personalista asi veľmi nadšený nebude. A vy budete mať čo robiť, aby ste ho presvedčili o tom, že si toto miesto zaslúžite. Je však dosť možné, že aj keby ste mali najlepšie schopnosti a skúsenosti zo všetkých uchádzačov, kvôli tomuto si vás nevyberú. Aj preto by ste si mali dať záležať na tom, čo si oblečiete. Čo by to malo byť?

Idete na pohovor? Takto sa oblečte

Žiada si pozícia oficiálny outfit?
Veľmi často sa stretávame na trhu práce s pozíciami, ktoré si vyžadujú oficiálny dresscode – recepčná, práca v banke, manažérska pozícia či obchodná zástupkyňa. Práve na takýto pohovor by ste sa mali obliecť čo najoficiálnejšie a najjednoduchšie – nohavicový čierny kostým alebo sukňa po kolená s bielou blúzkou a k tomu čierne elegantné topánky Rieker so zatvorenou špičkou na podpätku. Jemné líčenie, ľahký parfum, jednoduchý účes a celé sa to snažte udržať v minimalistickom tóne. Aj tu platí stokrát prevarené klišé „menej je niekedy viac“.

Kreatívnejšie pozície dovoľujú uvoľnenejšie oblečenie
Nie všetky pozície si vyžadujú oficiálny dresscode. Ak sa uchádzate o kreatívnejšie zamestnanie, pokojne sa môžete prezentovať aj odvážnejším oblečením. Ak sa uchádzate o prácu v reklamnej agentúre ako grafička, dizajnérka či make up artist, čiernym kostýmom by ste veľmi nezapôsobili. Pokojne si oblečte bordový rolák a k tomu svetlomodrú púzdrovú či áčkovú sukňu, farebné lodičky a veselú kabelku Desigual. Dôležité je, aby ste sa v takomto outfite cítili dobre a prirodzene. Preto ak radšej nosíte rifle, conversky a mikinu, ukážte vášmu budúcemu zamestnávateľovi, kto skutočne ste. Bez pretvárky.

Pozor na chyby
Medzi časté chyby patria silonky k topánkam s otvorenou špičkou. Nielenže takéto topánky nie sú tou najlepšou voľbou, kombinácia so silonkami z nich urobí fiasko. Tiež si dajte pozor na výraznosť vášho make upu, neuchádzate sa predsa o pozíciu míma. Opatrná buďte aj pri výbere šperkov, jemné šperky Oliver Weber, ktoré si nekradnú pozornosť iba pre seba, sú vhodnejšie ako ktorékoľvek výrazne či excentrické šperky. Ak sa tohto budete držať, urobíte skvelý prvý dojem.

Text: PR, foto: shoexpress.sk