MagazínŽena.sk
www.KuponyZdarma.sk

Spodná bielizeň ako ju nepoznáte

4. jún 2018 autor Redakcia, kategória Móda a krása

Spodná bielizeň…je skrátka spodná bielizeň. Aj tento nenápadný kus odevu však má za sebou zaujímavú minulosť a pred sebou rozhodne nemenej zaujímavú budúcnosť. Avšak ani prítomnosť nie je úplne mimo. Prečítajte si to najzaujímavejšie a najbizarnejšie, čo sme o spodnom prádle našli.

• Talian Silvio Sabba stanovil v roku 2017 veľmi zvláštny rekord. V priebehu 30 sekúnd si dokázal obliecť rovných 13 kusov spodného prádla, čo sa za stanovený čas ešte nikomu nepodarilo. Na druhej strane, ktovie či to aj niekto iný ešte skúšal…

• A ešte jedno spojenie Talianska a spodného prádla. Tento raz ale ide o ženskú časť obyvateľstva. Ženy v Taliansku zvyknú oslavovať nový rok aj tým, že si obliekajú červené spodné prádlo. Má to údajne priniesť šťastie.

• Analytici módneho priemyslu tvrdia, že ženy, ktoré nosia tangá, sú zvyčajne viac bez zábran a smelšie čo sa týka odhaľovania svojho tela. Z hľadiska sexu by malo zároveň ísť o dámy ochotnejšie skúšať nové a kreatívnejšie sexuálne polohy.

• Väčšina podprseniek by sa mala meniť každých 6 mesiacov. Určite aj kvôli tomu, že nepoddajná podprsenka môže spôsobovať zdravotné problémy. Nosenie podprsenky nesprávnej veľkosti môže mať za následok bolesti v oblasti driekovej chrbtice či dokonca stratu pevnosti prsníkov.

• V 19. storočí ženy zvykli nosiť ťažké spodničky z dôvodu, aby sa im chladný vietor nedostal pod sukne – zvyčajne totiž nenosili žiadne spodné prádlo. A až do polovice 18. storočia sa považovalo za nevhodné, aby žena nosila…niečo medzi nohami. Z tohto dôvodu ženy nenosili nohavice a na koňoch jazdili s nohami prevesenými na jednu stranu.

• Pred vyvinutím antiperspirantov slúžilo práve spodné prádlo ako akýsi „chránič“ šiat, košieľ a tričiek. Pomáhalo absorbovať ľudský pot a zabraňovalo tomu, aby sa na vrchných vrstvách odevu ukazovali nepekné mokré mapy.

Spodná bielizeň
https://www.moje-bielizen.sk/

Text a foto: PR