MagazínŽena.sk
www.KuponyZdarma.sk

Tento rok po sviatkoch nepriberiete! Pripravte sa hneď

24. november 2017 autor Redakcia, kategória Móda a krása

Vianočné sviatky sa pomaly blížia a väčšina z nás už netrpezlivo vymýšľa, aké kúpi darčeky, čo bude variť a kedy sa vrhne do veľkého upratovania. A zároveň sa už začíname tešiť na cukrovinky, vianočku, zemiakový šalát a ďalšie bomby, ktoré nám spoľahlivo vykúzlia vianočné bruško. A toho sa potom ťažko zbavuje. Tento rok to tak nebude.

Tento rok po sviatkoch nepriberiete! Pripravte sa hneď

Tento rok po sviatkoch nepriberiete! Pripravte sa hneď

Detox ako príprava na sezónu

Doprajte svojmu organizmu pokoj a dôkladné prečistenie. Potom si ďaleko ľahšie poradí s tučnými a nezdravými jedlami a lepšie ich strávi. Okrem toho budete ľahšie čeliť stresu a cítiť sa viac v pohode. Na detox si vyhraďte ideálne víkend, kedy vás nečakajú žiadne spoločenské povinnosti.

Naordinujte si šport

Zabudnite na predvianočné diéty, tie sú neefektívne a často môžu dopadnúť zle. Trebárs jojo-efektom, v horšom prípade aj zažívacími ťažkosťami, kvôli ktorým si vianočné pochúťky veľmi neužijete. Na miesto toho pravidelne športujte. Vyskúšajte napríklad nejaký šport v hale, jogu, aerobik, alebo napríklad tanec a box – vyplavíte z tela adrenalín, zlepšíte si náladu a ešte spevníte postavu. A ak vám chýba motivácia, kúpte si nejaký pekný športový topík. Túžba obliecť si ho vás do telocvične vyženie!

Tento rok po sviatkoch nepriberiete! Pripravte sa hneď

Tento rok po sviatkoch nepriberiete! Pripravte sa hneď

Nevynechávajte polievky

O Vianociach si samozrejme môžete dopriať zemiakový šalát, rezne a ďalšie pochúťky. Pokiaľ ich ale občas prestriedate s polievkou, zasýtite sa a tučného, kalorického jedla potom toľko nezjete. Veľmi problematické je tiež cukroví. Pokojne si určite, že na Boží hod ho môžete jesť bez obmedzení. Na ostatné dni sviatkov si určite maximálny počet, ktorý môžete konzumovať a ten si poriadne vychutnajte, napríklad pri popoludňajšej káve. Ak sa bez cukroví nemôžete obísť, konzumujte aspoň to, ktoré nemá sladkú polevu, čokoládu a nie je plnené ťažkým maslovým krémom.

Vitamíny a čerstvý vzduch

Aj keď je vonku škaredo, donúťte sa aspoň na krátke prechádzky, vďaka ktorým sa trochu pretiahnete, nadýchate čerstvého vzduchu a ešte si trochu zvýšite imunitu. V čím lepšej kondícii budete, tým menej dôvodov bude mať vaše telo na priberanie.

Tento rok po sviatkoch nepriberiete! Pripravte sa hneď

Tento rok po sviatkoch nepriberiete! Pripravte sa hneď (Foto: PR)

Detox aj po sviatkoch

Telo sa spamätá, ak na dva dni vypadnete zo zdravej stravy, doprajte mu ale odpočinok, aspoň jeden detoxový deň. A potom ste pripravení vrátiť sa do starého života bez nových kíl. Že ste o Vianociach nepribrala ani deko? Tak to chce pochvalu! Odmeňte sa, napríklad nejakým sexy kúskom na večierok.