5 spôsobov ako pri sexe použiť lubrikačný gél

Lubrikant je tajným kráľom sexu. Vyhovuje každému a jeho použitie takmer nepozná hranice. Chystáte svoje sexuálne zážitky okoreniť použitím lubrikačného gélu? Inšpirujte sa našim článkom, kreativita sa pri sexe vypláca.

5 spôsobov ako pri sexe použiť lubrikačný gél
5 spôsobov ako pri sexe použiť lubrikačný gél (Foto: kondomshop.sk)

Pri masturbácii

Áno, aj túto aktivitu si užijete s lubrikantom viac. Ak máte suché ruky, určite na ne nechcete použiť hydratačný prípravok s prídavkom nežiadaných chemikálií, ktoré by sa mohli dostať do vášho tela. Pred masturbáciou stačí aplikovať niekoľko kvapiek lubrigantu na prsty a pocit jemnosti sa dostaví okamžite.

Pri použití vibrátora

Predstavte si, že elektrizujúci pulz vibrátora zasiahne všetky správne miesta. A teraz si predstavte, že používate rovnakú „hračku“ s rovnakou silou, ale s úplne iným, plynulejším pocitom. Ale buďte opatrní: ak je sexuálna hračka vyrobená zo silikónu, musíte použiť lubrikant na báze vody, ktoré ju nepoškodia.

Vo vnútri kondómu

Sex s kondómom vraj ruinuje sexuálny pôžitok. Skutočne? Ak hľadáte spôsoby ako zvýšiť pocit z kvalitného sexu zatiaľ čo ste chránení, máme pre vás jeden návrh: Pridajte lubrikačný gél dovnútra kondómu. Stačí malé množstvo, kvapka či dve pred tým, než si prezervatív vy alebo váš partner nasadíte. Vyskúšajte a porovnajte citlivosť „pred“ a „po“.

Počas análneho sexu

Pri vaginálnom pohlavnom styku môžete ľahko prekročiť hranicu „áno, teraz je toho lubrikantu príliš veľa“, pretože vagína sama vytvára vlastné mazivo. Zadná časť vášho tela však nie. Naložte to tam! Lubrikantu pri análnom sexe nie je nikdy dosť!

Sexy masáž

Keďže akýkoľvek kvalitný lubrigačný gél je zdraviu a telu neškodný, neexistuje dôvod prečo ho nepoužiť ako masážny prípravok, napríklad v rámci predohry. Masáž chrbta sa razom môže zmeniť z príjemného relaxu na moment, kedy si partner či partnerka povie: „Tvoj dotyk je ozaj elektrizujúci, nemáš chuť na sex?“

Text: PR